Jestem Twój !

W kinach w całej Polsce od 17 września  można oglądać nowy obraz Mariusza Grzegorzka  "Jestem twój" ,film na podstawie dramatu wybitnej kanadyjskiej autorki Judith Thompson.

Jedna z bohaterek, Marta, trzydziestoletnia lekarka traci panowanie nad swoim życiem. Odrzuca zakochanego w niej męża, biznesmena Jacka . Zostaje sama. Przypadkowo poznaje młodego kryminalistę Artura, który zakochuje się w niej bez pamięci. Nagłe niekontrolowane zbliżenie, niechciana ciąża, którą Marta chce usunąć. Artur chce ratować dziecko, pomaga mu w tym matka. Siostra Marty, Alicja próbuje pomóc siostrze na życiowym zakręcie, choć jej własne życie to emocjonalna ruina. Tajemnice, maski, skrywane obsesje wybuchają z wielką siłą. Jakie będą losy nienarodzonego dziecka?

W tym bardzo wyjątkowym filmie, ... Grzegorzek objawia się po raz kolejny jako twórca, który kapitalnie czuje współczesność, mistrzowsko używa groteski i jako scenarzysta ma ucho czułe na każdy fałsz. W "Jestem twój" doceniam jednak najbardziej nie wielopoziomową narrację, nie reżyserską maestrię i genialne dialogi, ale fantastyczne balansowanie między tonem serio i ironią, tragedią i żartem, ciszą i językowym dowcipem. Takiego kina nam brakuje, takiego kina nam potrzeba. I nareszcie takie kino mamy! Paweł Felis - CO JEST GRANE, gazeta film

W filmie występują Małgorzata Buczkowska-Szlenkier , Roma Gąsiorowska , Dorota Kolak , Mariusz Ostrowski i Ireneusz Czop .

SŁUCHAJ ROCK RADIA