di Caprio w HUBBLE 3D ?

REKLAMA
W maju 2009 roku załoga promu kosmicznego Atlantis rozpoczęła misję naprawczą znajdującego się ponad 550 kilometrów nad powierzchnią Ziemi pierwszego i najsłynniejszego orbitalnego obserwatorium - Kosmicznego Teleskopu Hubble'a.
REKLAMA

Na pokład wahadłowca astronauci zabrali kamerę IMAX 3D, dzięki której udało się zarejestrować m.in. pięć niezwykle skomplikowanych spacerów kosmicznych, które umożliwiły naprawienie teleskopu.

REKLAMA

Narratorem w wersji oryginalnej jest nominowany do Oscara Leonardo DiCaprio . W polskiej wersji językowej możemy usłyszeć Marcina Hycnara.

Dzięki kamerze IMAX udało się również uchwycić moment przejęcia Hubble'a przez mechaniczne ramię wahadłowca (gdy prędkość orbitera i obserwatorium wynosiła 28 tys. km na godzinę), a także udokumentować zmagania astronautów podczas szukania rozwiązania dla niespodziewanego problemu, którego pojawienie mogło zakończyć się fiaskiem całej misji.

"Hubble 3D" łączy również zapierający dech w piersiach materiał filmowy IMAX z fotografiami uzyskanymi przez kosmiczny teleskop w ciągu 20 lat jego pracy na orbicie. Dzięki zaawansowanej technice komputerowych wizualizacji, materiał dostarczony przez Hubble'a stał się również podstawą do stworzenia realistycznych kosmicznych przelotów, które ukazują się widzom niczym kolejne etapy kosmicznej wycieczki z przewodnikiem - niesamowitej podróży w czasie i przestrzeni.

Siódmy film w dorobku wielokrotnie nagradzanego Zespołu Kosmicznego IMAX - Hubble 3D - to inspirujące i niepowtarzalne spojrzenie na dziedzictwo Kosmicznego Teleskopu Hubble'a, które na zawsze zmieniło nasze wyobrażenie o Wszechświecie i miejscu, w jakim się w nim znajdujemy. Ta dokumentalna przygoda to produkcja IMAX oraz Warner Bros. Pictures, zrealizowana we współpracy z Narodową Agencją Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA). Polskim partnerem IMAX przy filmie jest Polski Portal Astronomiczny - Astronomia.pl.

REKLAMA

Hubble 3D jest efektem pracy zespołu twórców Stacji Kosmicznej 3D , kierowanego przez Toni Myers - producentkę i reżysera filmu. Autorem zdjęć jest James Neihouse, który był także instruktorem zespołu astronautów. Współproducentami Hubble 3D są: Graeme Ferguson, współzałożyciel IMAX i producent wielu filmów IMAX o tematyce kosmicznej oraz Judy Carroll. Muzykę skomponowali Micky Erbe i Maribeth Solomon.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory