COLDCUT na Free Form Festiwal 2010

W związku z  XX leciem wytwórni Ninja Tune, na scenie świętować będą Coldcut ! Sobota 16.10.2010 Warszawa, Centrum Kultury Koneser, ul. Ząbkowska 27/31

Coldcut działa na scenie muzycznej już od 20 lat, tworzą go były wykładowca historii sztuki Jonathan More i programista komputerowy Matt Black na progu lat 90. zyskali reputację doskonałych DJ-ów, którzy potrafią połączyć pozornie sprzeczne muzyczne elementy w niezwykle żywą, oryginalną całość. Początki ich wspólnej pracy były spektakularne. W 1987 roku Jon i Matt nagrali Say Kids, What Time Is It?, który był pierwszą brytyjską płytą stworzoną z sampli. W tym samym roku duet zdefiniował określenie remiks na przykładzie Paid In Full. Ich debiutancki album What's That Noise okazał się bestsellerem. Na początku lat 90. - w czasie podróży po Japonii - Matt i Jon postanowili założyć wytwórnię płytową Ninja Tune. Wkrótce stała się ona jedną z najbardziej rozpoznawalnych i szanowanych wytwórni na świecie promujących nowe brzmienia. Wraz ze swoimi filiami - Big Dada i Ntone dała światu takich artystów jak Cinematic Orchestra, Herbaliser, Roots Manuva, Amon Tobin czy Mr.Scruff. Ostatnie dzieło w dorobku Coldcut to Sound Mirrors. Na płycie pojawili się: Saul Williams, Jon Spencer, raper Mike Ladd, John Matthias, Robert Owens oraz Roots Manuva.

Będzie to drugi występ Coldcut na FreeFormFestival, tym razem uświetniający obchody 20. rocznicy istnienia Ninja Tune. Uwaga !Bilety na FreeFormFestival do zdobycia na naszej antenie od 4 pażdziernika !

________________________________________________________

SŁUCHAJ ROCK RADIA