Grolsch rozdał nagrody

REKLAMA
Znamy już laureata Konkursu Grolsch Independence Award. Spośród blisko 2000 zgłoszeń jury najbardziej doceniło pracę wideo Michała Brożonowicza. 
REKLAMA

Jego pracę można oglądać od 4 do 10 października w warszawskim Centrum Kultury "Nowy Wspaniały Świat". Brożonowicz otrzymał statuetkę Grolsch Independence Award oraz 10 tysięcy złotych na rozwój swojej pasji. Jego dzieło zostanie także pokazane w dniach 15 i 16 października w przestrzeni festiwalowej FreeFormFestival.

REKLAMA

Michał Brożonowicz studiuje obecnie realizację telewizyjną i filmową w PWSTTViT w Łodzi. Zrealizował dotąd filmy: "Ja tu rządzę" (dokument inscenizowany/eksperyment; 2009), "Co słychać" (eksperyment; 2009), "Przypis do rubryki 'sen'" (fabularny; 2010) oraz "Mam prawo tu stać" (dokument; 2010; wkrótce premiera!) W ciągu najbliższego roku ma zamiar nakręcić krótkometrażowy film fabularny.

Ideą konkursu Grolsch Independence Award jest poszukiwanie i promowanie talentu młodych, niezależnych duchem artystów, którym trudno zaistnieć na polskiej scenie artystycznej, a których prace nie odbiegają od światowych standardów. Grolsch aranżując wydarzenia artystyczne, chce wspierać twórców, którzy w swoich pracach prezentują niestandardowe spojrzenie na sztukę i otaczający świat. Pomysł na konkurs i nagrodę Grolsch Independece Award powstał po ubiegłorocznej, piątej edycji Free Form Festival, kiedy to Grolsch po raz pierwszy podjął współpracę z festiwalem będącym przeglądem nowoczesnej i niezależnej sztuki europejskiej w środowisku miejskim.

Prace finalistów konkursu OrdiGrolsch Independence Award będzie można oglądać w "Nowym Wspaniałym Świecie" do 10 października w godzinach 20.00-24.00.

Jednym z jurorów konkursu był Mikołaj Lizut, redaktor naczelny Radia Roxy.

REKLAMA

mat. prasowe

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory