L.Stadt, Kamp i Klaxons na jednym festiwalu !

REKLAMA
Festiwal Culture Collide rozpocznie się w czwartek 7 października i potrwa do niedzieli, organizuje go znany amerykański magazyn muzyczny "Filter". To pierwsza edycja festiwalu, na którym corocznie mają prezentować się "najgorętsze zespoły z całego świata".
REKLAMA

Gwiazdami tegorocznej edycji są m.in. Black Lips, Klaxons, The Besnard Lakes, White Lies czy Casiokids . W sumie zaproszono kilkadziesiąt grup ze Stanów, Kanady, Wielkiej Brytanii, ale też Skandynawii, Nowej Zelandii i Grenlandii.

REKLAMA

Polskę reprezentować będą dwa zespoły - oba z Łodzi. W przypadku L.Stadt , którego nazwa widnieje na festiwalowym plakacie tuż pod głównymi gwiazdami, zaprocentował wiosenny wyjazd na South by Sothwest. To największy amerykański festiwal i gigantyczne święto niezależnej branży muzycznej, który co roku ma miejsce w Austin, stolicy Teksasu.

Znaczna część uczestników festiwalu w Los Angeles, podobnie jak w przypadku South by Southwest, to promotorzy, przedstawiciele wytwórni czy agenci koncertowi. Zespoły mają mniej więcej pół godziny, by się przed nimi zaprezentować (to tzw. showcase). Łódzki kwartet wystąpi w piątek, a w sobotę da akustyczny koncert podczas "polskiego" wieczoru organizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza (w programie też pokaz filmu "Beats of Freedom"). A w piątek da też koncert w jednym z klubów w L.A zorganizowany przez amerykańskiego menedżera L.Stadt.

To nie koniec. Z Kalifornii łodzianie lecą do Toronto, gdzie zagrają trzy koncerty podczas festiwalu Indie Week (13-15 października). - Wcześniej był organizowany w Irlandii. Festiwal ma formę konkursu, w którym bierze udział ponad 100 zespołów.

Produkcją drugiego albumu L.Stadt zajął się Mikael "Count" Eldridge, producent i autor miksów m.in. dla DJ-a Shadowa, Radiohead czy New Order. "Count" gościł w Łodzi we wrześniu na festiwalu Soundedit, ale współpraca została nawiązana wcześniej. Album, zapowiada się wielka szansa na tytuł polskiej płyty roku.

REKLAMA

Muzycy Kamp! mówili o wydaniu debiutanckiej płyty na jesień 2010 r., ale zastępy fanek i fanów łódzkiego tria muszą uzbroić się w cierpliwość. - Obiecywaliśmy, ale wolimy wydać płytę później i być z niej całkowicie zadowoleni. Dwie trzecie pracy mamy już za sobą - wyjaśnia Michał Słodowy. - Wkrótce zaczynamy pertraktacje z polskimi wytwórniami. W grę wchodzą także duże wytwórnie.

Spośród dokonań Kamp! wcześniej będzie można posłuchać remiksu piosenki "Never Known Love" Thieves Like Us. Pod koniec października ukaże się specjalne wydanie ostatniej płyty tego szwedzko-amerykańskiego tria elektropopowego.

Szczegóły Festiwalu http://culturecollide.com/

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory