Sedes i Defekt Muzgó razem na żywo

Grupy Sedes i Defekt Muzgó ruszają we wspólną trasę koncertową.

Początki Sedesu sięgają 1980 roku, kiedy w jednym z mieszkań wrocławskiej dzielnicy Krzyki, Młody i Kucharz stwierdzili, że tylko granie w zespole o takiej nazwie może być ich odreagowaniem otaczającej ich ówczesnej rzeczywistości. Aktualnie zespół koncertuje w składzie: Młody - śpiew i gitara basowa, Wojtek Maciejewski - gitara oraz Rudy - perkusja.

Defekt Muzgó to polski zespół punkrockowy, założony w 1981 roku w Wałbrzychu pod nazwą Bunt. Nazwę obecną otrzymał w roku 1982, po samobójczej śmierci jednego z założycieli, Fredka Wójcika. Defekt Muzgó funkcjonował w latach 1982-1988, gdy zawiesił swoją działalność, nie wydawszy przy tym żadnej płyty. Grał w tym okresie ważne koncerty, m.in. w Jarocinie (1983, 1987, 1988), gdzie pojawił się także po reaktywacji w 1990 roku. W 1992 roku, Defekt Muzgó współpracował z zespołem Sedes. Grupa jest blisko związana z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy od początku jej działania.

Oto harmonogram występów: 22 października - Rzeszów, Od zmierzchu do świtu 23 października - Kraków, Klub Kwadrat 24 października - Katowice, MegaClub 11 listopada - Opole, Comeln 12 listopada - Kielce, Klub Wspak 13 listopada - Częstochowa, Klub Zero 19 listopada - Toruń, Klub Muzyczny Bunkier

zag

SŁUCHAJ ROCK RADIA