Co w trawce piszczy?

REKLAMA
REKLAMA

"Co w trawce piszczy?" to komedia sensacyjna, która równie dobrze mógłby wyjśd spod ręki Quentina Tarantino lub braci Coen. Nie dziwi więc fakt, że reżyserem został stały współpracownik braci Coen -aktor Tim Blake Nelson.

REKLAMA

Film opowiada historię dwóch braci - bliźniaków jednojajowych, obu granych przez Edwarda Nortona. Jeden z nich jest szanowanym akademikiem, zajmującym się filologią klasyczną. Specjalista od Arystotelesa i Sofoklesa staje właśnie przed szansą na błyskotliwą karierą w Harvardzie, kiedy przy pomocy podstępu swojego brata-bliźniaka zostaje ściągnięty do rodzinnej, rolniczej Oklahomy. Drugi brat w niczym nie przypomina pierwszego. Jest znanym dilerem narkotyków i przestępcą. Co więcej, uchodzi za specjalistę od nawadniania plantacji marihuany. Dwaj bracia odegrają niebanalną rolę w wojnie narkotykowej i staną się początkiem potyczki z miejscową społecznością żydowską. Przede wszystkim jednak, obaj przekonają się o tym, co jest w życiu najważniejsze. Oby nie za późno

Film Tima Blake's Nelsona zadebiutował podczas zeszłorocznego festiwalu w Toronto. Zebrał bardzo dobre recenzje. Jeden z najbardziej wpływowych krytryków w Hollywood, Roger Ebert nazwał film "słodkim, objechanym arcydziełem". Wielu krytyków zwraca uwagę na znakomitą , podwójną rolę Edwarda Nortona, która może mu przynieśd nominację do Złotego Globu.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory