OLAFUR ARNALDS ulubieniec Sigur Ros w Polsce !

REKLAMA
Islandzki artysta Ólafur Arnalds - ulubieniec Sigur Ros pojawi się w Polsce jesienią! W Katowicach zagra 14 listopada w ramach cyklu 10 Lat JazzClubu Hipnozy.
REKLAMA

14 listopada | niedziela | godz. 20.00 Jazz Club Hipnoza Katowice bilety: 30zł do nabycia w Jazz Clubie Hipnoza, bileteria Ticketportal - budynek GCK, w sieci ticketpro i ticketportal / salony empik, sieć sklepów saturn i mediamarkt

REKLAMA

Koncert promować będzie wydany wiosną drugi krążek artysty: "'...and they have escaped the weight of darkness" nagrany z pomocą Bar?i Jóhannssona z formacji Bang Gang. Sam Ólafur nazwał ten krążek kontynuacją drogi obranej na debiucie, w ramach której oferuje fanom muzyki alternatywnej spotkanie z klasycznymi aranżacjami i delikatną elektroniką. Drugi album jest jednak zdecydowanie bardziej optymistyczny od debiutu, co bez wątpienia jest zasługą Jóhannssona, który dodał do aranżacji większą ilość instrumentów. Arnalds zapewnia, że motywem przewodnim płyty jest to, iż po każdym ciemniejszym, bardziej pesymistycznym okresie przychodzi światło i radość.

Islandzki muzyk promuje album na trasie koncertowej na całym świecie: od Chin po Wielką Brytanię. Niewątpliwym bodźcem dla kariery kompozytora był udział w koncertach legendarnej formacji Sigur Ros w roli supportu (Ólafur wystąpił także w warszawskim Parku Sowińskiego), dzisiaj jednak Arnalds pracuje już na własne nazwisko i czyni to z sukcesem! Świadczą o tym zarówno owacyjnie witane koncerty, jak i doskonałe recenzje jego drugiego krążka. O zawrót głowy przyprawiają peany kierowane pod adresem artysty w tak prestiżowych magazynach i portalach jak Uncut, Clash, Dazed & Confused, Paste, Pitchfork czy Drowned In Sound.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory