Glaca wywoła zamieszki

REKLAMA
Piotr "Glaca" Mohamed ze Sweet Noise powraca na polską scenę z nowym muzyczną z projektem My Riot.
REKLAMA

My Riot powstawał już w czasie pobytu Glacy w USA jako efekt współpracy z breakbeatowym producentem z Trójmiasta, ukrywającym się pod pseudonimem TR Hacker. Po dwóch latach przesyłania plików pomiędzy Los Angeles i Sopotem przyszedł czas na sfinalizowanie płyty w Polsce.

REKLAMA

Wiedzę i doświadczenie zdobyte w Kalifornii Glaca wykorzystał w produkcji albumu My Riot. Jego celem jest kolejna przełomowa pod względem kompozycji, brzmienia i treści płyta, skierowana przede wszystkim do polskiej publiczności.

Współprodukcją materiału razem z Glacą i Hackerem zajmie się, wspierający projekt również pod względem realizacji nagrań, Adam Toczko. Partie poszczególnych instrumentów rejestrowane są w Studiach Toya, w Łodzi. Miks odbędzie się w grudniu w Elektra Studio, w Warszawie. Większość utworów będzie w języku polskim. W sesji biorą również udział znakomici goście z kraju i zagranicy.

Grupa proponuje mieszankę break beatu, elektroniki, dub stepu, hip-hopu z hard rockiem, muzyką alternatywną i punkiem. Całości dopełniają pełne pasji teksty i charakter Glacy.

My Riot łączy doświadczenie muzyczne i sceniczne profesjonalnych muzyków z energią i młodością debiutantów biorących udział w projekcie. Zespół jest już gotowy do grania na żywo. Został skompletowany przez Glacę i Jarka Chilka Chilkiewicza, który zagrał także na ostatniej płycie Sweet Noise, "The Triptic".

REKLAMA

Premiera longplaya przewidziana jest na luty/marzec 2011 roku.

Przez ostatnie dwa lata pobytu w L.A., Glaca pracował nad projektem Serce, który powołał do życia wspólnie z Toshi Kasai (producentem płyt m.in. Melvins, Fripp&Adam Jones, Red Sparrows) i nad nagraniami dla M.T.Void, stworzonym wspólnie z basistą legendarnego zespołu Tool, Justinem Chancellorem.

aka

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory