JONO MCCLEERY na koncercie w Polsce

REKLAMA
Jono McCleery, mieszkający zazwyczaj na barce zacumowanej u brzegów Tamizy, to jeden  z najnowszych i najciekawszych wykonawców pozyskanych przez zasłużoną wytwórnię Ninja Tune, która specjalizuje się w różnych odmianach jazzowej elektroniki, ale nie stroni również od eksperymentów z folkiem.
REKLAMA

Kiedy pojawił się w 2008 r. ze swoim debiutanckim albumem - Darkest  Ligh - momentalnie obwołano go następcą legendarnego Nicka Drake'a, a wśród zachwyconych odbiorców pojawiły się takie gwiazdy jak Vashti Bunyan, który pomagał współfinansować nagranie tej płyty oraz prezenterzy najważniejszych folkowych audycji radiowych. Koncerty u boku takich gwiazd jak Fink, Little Dragon, Tricky czy Portico Quartet bardzo szybko pozwoliły mu się przebić do czołówki wykonawców związanych ze sceną future-folku  i bywa wymienianym jednym tchem obok Jose Gonzalesa a także nazywany "akustycznym odpowiednikiem Jamiego Lidella." Delikatne melodie, zbudowane przede wszystkim w oparciu o dźwięki gitary i ściszony głos, skupiony na opowiadaniu emocjonalnych, introwertycznych historii sprawiają, że jego występy to najczęściej pełen skupienia ceremoniał, angażujący całą publiczność.

REKLAMA

Razem z towarzyszącym mu zespołem pojawi się po raz pierwszy w Polsce 5 grudni a, aby w katowickim Jazz Clubie Hipnoza zaprezentować materiał z nadchodzącego albumu Meanwhile, zawierającego nadzwyczajną mieszankę folku, elektroniki, połamanych bitów i muzyki celtyckiej. Mamy nadzieję, że pierwsze spot kani e t ego wykonawcy z polska publicznością przysporzy mu sporego grona nowych fanów.

Bilety: 30 pln Bilety do nabycia: - Jazz Clubie Hipnoza -bileteria Ticketportal - budynek CKK -sieć salonów Empik, Saturn oraz MediaMarkt

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory