Dan Tepfer Trio - koncert z cyklu 10 lat JazzClubu Hipnoza

REKLAMA
Dan Tepfer to nowojorski pianista i kompozytor, który jest przez krytyków określany jako: "błyskotliwy" (Boston Globe), "wschodząca gwiazda jazzu" (Eugene Weekly), "pianista łączący znajome brzmienia z nowatorskimi oraz dysponujący imponującą techniką" (Jazzreview.com).
REKLAMA

Wychowany w Paryżu, Dan rozpoczął lekcje fortepianu w wieku lat siedmiu i szybko zainteresował się improwizacją. Na studiach jako główną specjalizację wybrał astrofizykę, a dopiero później pianistykę jazzową, z której uzyskał dyplom New England Conservatory w Bostonie.

REKLAMA

Jest liderem tria, z którym odbywa liczne zagraniczne trasy koncertowe. Jego debiut płytowy znalazł się na liście 10 najlepszych albumów 2005 roku magazynu Cadence. W konkursie "Solo Piano" podczas Montreux Jazz Festival 2006, Tepfer zdobył równocześnie pierwsze miejsce i nagrodę publiczności. W 2007 roku American Pianists Association przyznało mu tytuł Cole Porter Fellow.

Koncertował z największymi: Lee Konitzem, Stevem Lacym, Bobem Brookmeyerem, pobieral lekcje u Martiala Solala, Freda Herscha, Kenny Wernera, Danilo Péreza i Boba Brookmeyera. W grudniu zagra wraz ze swoim amerykańskim trio koncert w Jazz Clubie Hipnoza.

JazzClub Hipnoza, 8.12.2010 ( środa ), godz. 20:00, bilety: 30 pln

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory