Polecamy! Dmitry Glukhovski ''Metro 2034''

REKLAMA
Nie ma chyba miłośnika literatury SF, który nie słyszałby o głośnych powieściach Metro 2033 i Metro 2034, opisywana w nich przejmująca wizja postapokaliptycznego społeczeństwa zamkniętego w tunelach moskiewskiego metra rozpaliła wyobraźnię rzesz czytelników na całym świecie. Prawa do przekładu zostały sprzedane do 24 krajów.
REKLAMA

Rok 2034. Od pamiętnych wydarzeń, które początek i finał miały na stacji WOGN, minął niespełna rok. Czarni, ponoć śmiertelne zagrożenie dla tych nielicznych, którzy w czeluściach moskiewskiego metra przetrwali atomową apokalipsę, zniknęli na dobre, zgładzeni przez Artema i jego towarzyszy. Na drugim krańcu metra mieszkańcy Sewastopolskiej toczą walkę o przetrwanie z nowymi formami życia, wdzierającymi się do tego ostatniego schronienia ludzkości. Los stacji i jej mieszkańców zależy od dostaw amunicji, a te nagle ustają. Karawany giną bez wieści, urywa się łączność.

REKLAMA

Autor znany jest również z nowatorskiego pomysłu na tzn. franchising książkowy, czyli tworzenie książek przez innych pisarzy i debiutantów pod marką 2033 według opisanych reguł. W Polsce uruchomiony został portal Metro 2033 Uniwersum, który jest drugim po rosyjskim przedsięwzieciem tego typu. Możliwość dla młodych pisarzy i debiutantów do promocji swojej twórczości pod marka Metro 2033. Dmitry Glukhovski opublikował również w Rosji książkę. "Opowieści o ojczyźnie", gdzie w sposób jak Bułhakow opisuje sytuacje polityczną w Rosji.

Widzowie kanału Russia Today jego oczami widzą Moskwę, Rosję i Władymira Putina. Dmitry Glukhovsky pracował w Radio Rosja, stacji radiowo-telewizyjnej Deutsche Welle, w kanałach Euronews i Russia Today na stanowisku korespondenta akredytowanego przy Kremlu. W jego życiorysie znalazła się też praca w charakterze reportera wojennego w Abchazji i Izraelu - w mieście Kiryat Szmona, na które przypadało 80 procent ataków Hezbollachu. Otrzymał nagrodę za najbardziej obiecujący debiut roku 2007 przyznaną przez Europejskie Towarzystwo Science Fiction.

"Metro 2033" i "Metro 2034" to książki z gatunku science fiction thriller. Powstały pod wpływem przemyśleń Autora na temat życia na Ziemi po globalnej katastrofie nuklearnej. Dodatkowo autor żywo interesował się moskiewskim metrem i jego tajemnicami. Oba tematy połączył w powieść, opowiadającej o życiu ocalałych po wojnie atomowej moskwian, którzy znaleźli schronienie w metrze.

Na podstawie powieści powstała niezła gra Metro 2033 a niebawem na rynku pojawi się Metro 2034!!!

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory