SIMIAN MOBILE DISCO w Warszawie !

REKLAMA
Radio Roxy, Sorry, Ghettoblaster oraz detroitZDRoJ zapraszają na ostatnią grubą balangę przed świętami! Spotykamy się w klubie 1500m2 w sobotę 18 grudnia !
REKLAMA

Simian Mobile Disco to jedna z najpopularniejszych grup współczesnej muzyki klubowej. Duet składający się z James Forda i Jasa Shawa zaczynał jako połowa elektroniczno-rockowego kwartetu Simian. Pod tą nazwą zespół nagrał utwór "Never Be Alone", który w 2006 roku został zremiksowany przez Justice i wydany pod nowym tytułem "We Are Your Friends" jako Justice vs Simian. Numer stał się jednym z największych klubowych hitów ostatniej dekady, a teledysk do niego zdobył m.in. MTv Music Video Award. W międzyczasie Simian się rozpadło, ale projekt didżejsko-producencki związany z grupą przetrwał, aby wkrótce przerosnąć popularnością macierzystą formację.

REKLAMA

W 2006 światło dzienne ujrzał singiel "Hustler", a w chwilę później album "Attack Decay Sustain Release", z którego to pochodzą takie hity jak "I Belive" czy "It's The Beat". Kolejne przeboje nadeszły wraz z drugą, wydaną w ubiegłym roku płytą, z czego najbardziej znane to "Synthesise" oraz "Cruel Intentions" z gościnnym udziałem Beth Ditto z Gossip. W międzyczasie panowie zajmowali się również innymi grupami współprodukując albumy takich zespołów jak Florence & the Machine, Arctic Monkeys, Peaches czy Klaxons.

Klubowe gwoździe i współpraca z gwiazdami to jednak tylko połowa prawdy o zespole - równolegle wydają oni ambitne, analogowe techno, w ramach własnego labelu Delicacies.

29 listopada ukazuje się ich nowy album, kompilujący wydane do tej pory pod tym szyldem epki. To niejako "krok w bok" od dotychczasowej kariery, ale też bardzo ważna płyta która pokazuje, że SMD to muzycy wyjątkowi, potrafiący równie dobrze odnaleźć się w świecie młodzieżowego rave'u, co w eksperymentującej elektroniki. Ich polskie występy zbiegają się dokładnie z premierą tego krążka i będą niewątpliwie jednym z najważniejszych klubowych wydarzeń mijajacego roku. Ci którzy widzieli ich na tegorocznym Audioriver wiedzą już czego się spodziewać, podobnie jak i którym chciało sprawdzić się ich miksy, a to .min. obejmuje serie FabricLive, SuckMyDeck czy kultowy EssentialMIx.

Poza setem didżejskim SMD czeka na was jeszcze kilka konkurencyjnych atrakcji. Na imprezie bęezie można bawić się na trzech różnych scenach.

REKLAMA

Poza main roomem z Simian Mobile Disco i składami didżejskimi Sorry, Ghettoblaster i detroitZDRóJ, pojawi się sala młodych talentów Lifelive.pl oraz Bshosa's B-day Bash dla miłośników wysublimowanej elektroniki.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory