NEO RETROS gramy najnowszą muzykę!

The High-rise In The Sunshine to debiutancki singiel Neo Retros. Piosenka genialnie pokazuje koncept neo retro - swobodne wymieszanie współczesnych dźwięków z klasyczną strukturą piosenki i rzekomo przestarzałymi instrumentami - jak klawesyn.

"The High-rise in the Sunshine" oczarowuje słuchacza nie tylko melancholijnym wokalem, ale też małymi przebłyskami słońca i napięcia które można wyczuć w warstwie instrumentalnej.

By powstała ta piosenka potrzeba było dwóch składników: monstrualnego wieżowca i ciągle zmieniającej się pogody. Opowiada Skyboy, wokalista Neo Retros: "Idąc Marszałkowską po raz tysięczny patrząc na przytłaczający wieżowiec, czując stagnację i marność, nagle pojawiło się słońce, okalając blok złotą koroną.

W tym momencie doszedłem do dość oczywistego wniosku, że cokolwiek czuję i gdziekolwiek jestem - nic nie jest stałe i to jest istotą tej opowieści. Blok, planeta, moja własna mała egzystencja i mój nastrój nie są permanentne - tak jak zapewne ta opinia."

Neo Retros to nie tylko zespół, to także styl. To czterech muzyków, którzy obudzili się nagle w XXI wieku otoczeni współczesnymi zabawkami, ale wewnątrz nich nadal rezonują echa odległych dźwięków. Ich muzyka jest syntezą tradycyjnych akustycznych elementów z gitarą elektryczną, elektroniką, a czasem nawet waltornią i klawesynem.

Tworzą i grają piosenki - unikają bezcelowych, dwuminutowych solówek i nadużywania słowa "baby".

Wierzą w kontrast - nowego ze starym, niepokojącego z kojącym, goryczy ze słodyczą.

Ich piosenki prowokują - czasem pięknem, czasem dotkliwą ironią, ale zawsze energią. Zespół Neo Retros tworzą: Skyboy - śpiew, Junior - gitara basowa, Q - perkusja i Mr. S - gitara.

SŁUCHAJ ROCK RADIA