Judas Priest zagra na Metal Hammer Festival

REKLAMA
Legenda metalu wreszcie zagra w Polsce. 10 sierpnia w Katowicach. Taka okazja już się nie powtórzy.
REKLAMA

Gwiazdą Metal Hammer Festival 2011 będzie kultowa formacja JUDAS PRIEST, a wkrótce ogłoszone zostaną kolejne grupy, które wystąpią na festiwalu.

REKLAMA

Będzie to pierwsza i ostatnia okazja, aby zobaczyć ten zespół w Polsce, grupa wystąpi w swoim legendarnym składzie w ramach pożegnalnego tournee, po którym formacja kończy swoją działalność! Będzie to najbardziej spektakularne show Judas Priest, podczas którego Halford z kolegami wykonają największe hity z historii grupy! Zespół pojawi się w Polsce w swoim klasycznym składzie: wokalista Rob Halford, gitarzyści Glenn Tipton i K.K. Downing, basista Ian Hill oraz perkusista Scott Travis.

Judas Priest stanowi żywą legendę metalowej sceny, która na muzycznej scenie działa już od końca lat 60-tych. Zespół szybko zyskał miano Bogów Metalu, a koncerty, podczas których Halford na scenę wjeżdżał na Harleyu, przeszły do historii muzyki. Grupa powstała w Birmingham, w mieście, z którego wywodzi się również inna legenda metalu - Black Sabbath. Początkowo w składzie formacji znależli się K.K. Downing i basista Ian Hill, do których dołączyli Alan ''Al'' Atkins i perkusista John Ellis.W 1973 r. Atkinsa zastąpił Rob Halford, a następnie szeregi zespołu zasilił Glenn Tipton i już w 1974 r. ukazał się debiutancki krążek formacji - ''Rocka Rolla''. Dyskografię grupy zamyka podwójny koncept album z 2008 r. - ''Nostradamus''. Zespół w swojej historii przechodził zmiany na stanowisku perkusisty, jednak od 1989 r. na stałe w formacji pojawił się Scott Travis.

Grupa ma już na swoim koncie 16 albumów studyjnych, a w sumie płyty zespołu znalazły ponad 40 mln nabywców na całym świecie. Wiele z płyt zespołu na stałe zapisały się w kanonie muzyki metalowej, a takie pozycje jak np. ''Hell Bent For Leather'', ''British Steel'', ''Screaming For Vengeance'' stanowią pozycję obowiązkową dla każdego szanującego się fana muzyki.

W grudniu zeszłego roku, formacja ogłosiła, że w 2011 roku wyruszy na pożegnalną trasę Epitaph World Tour, która rozpocznie się 7 czerwca w holenderskim Tilburgu, tournee ma potrwać do 2012 roku.

REKLAMA

Właśnie w ramach tej trasy formacja pojawi się po raz pierwszy i ostatni w Polsce, na Metal Hammer Festival.

info: materiały prasowe

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory