Jeff Beck wystąpi po raz pierwszy w Polsce

REKLAMA
21 czerwca świętem dla fanów bluesa.
REKLAMA

Po raz pierwszy w Polsce zagra Jeff Beck! Wystąpi 21 czerwca w warszawskiej Sali Kongresowej. Koncert legendarnego brytyjskiego gitarzysty odbędzie się w ramach Warsaw Summer Jazz Days.

REKLAMA

Pracował jako muzyk sesyjny z grupami: Screaming Lord Sutch i The Tridents, zanim zastąpił Erica Claptona w The Yardbirds w 1965 roku. Beck opuścił zespół w 1967 i utworzył Jeff Beck Group wraz z Rodem Stewartem jako wokalistą i Ronem Woodem na basie. Razem wydali dwa albumy: "Truth" (1968) oraz "Beck-Ola" (1969)- będące w kolejnych latach punktem odniesienia dla nowopowstałych zespołów rockowych. Stewart i Wood dołączyli do formacji The Faces, a Beck rozwiązał zespół aż do 1971 roku, kiedy to wraz z nowym składem nagrał kolejne dwa albumy: "Rough and Ready" (1971), oraz "The Jeff Beck Group" (1972). Po serii koncertów promujących ww. wydawnictwa Jeff Beck ponownie rozwiązał grupę i utworzył trio, w którego skład weszli: basista Time Bogert i perkusista Carmine Appice. Ich wspólny album nosił tytuł "Beck, Bogert and Appice" i został wydany w 1973 roku.

Odchodząc od hard rocka gitarzysta nagrał płyty: "Blow By Blow" (1975), oraz "Wired" (1976). Obydwa albumy, całkowicie instrumentalne, zmieniły postrzeganie jak powinien brzmieć gitarzysta rockowy i stały się jednymi z najlepiej sprzedających się płyt instrumentalnych wszechczasów.

Latem 2004 roku Jeff odbył swoją pierwszą od 14 lat trasę po Wielkiej Brytanii. Podczas jednego z koncertów, w Royal Albert Hall w Londynie słynnego gitarzystę wspomogli na scenie nie mniej słynni goście, wśród których znaleźli się: Ronnie Wood, Imogen Heap, oraz Nancy Sorrell.

Cały 2009 rok upłynął Beckowi pod znakiem wielu nowych przedsięwzięć i sukcesów. Na samym początku roku artysta wyruszył w trasę po Australii i Nowej Zelandii, pierwszą po niemal trzydziestu latach. Następnie koncertował w Japonii (goszcząc na dwóch występach Erica Claptona)i odbył tournee po całych Stanach Zjednoczonych, a w czerwcu i lipcu po Europie i Kanadzie. 

REKLAMA

info: mat. prasowe

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory