Jamie xx po raz pierwszy w Polsce!

REKLAMA
Człowiek odpowiedzialny za brzmienie The xx, jeden z najoryginalniejszych współczesnych producentów. Zaledwie tydzień przed premierą albumu realizowanego dla Gila-Scotta Herrona- "We're New Here" zagra w Polsce!
REKLAMA

The xx to fenomen którego przybliżać nie trzeba. Wystarczy rzucić kilka haseł.

REKLAMA

- "Intro" wykorzystane do tej pory w kilkunastu reklamach, filmach i serialach. - "Crystalized" z 10 milionami odtworzeń na youtubie. - "You've got The Love", czyli względnie najlepszy remix 2009 roku. - Debiutancki album, z którego mini mix podczas swoich pokazów puszcza Karl Lagerfeld. - Wreszcie Mercury Prize, czyli najbardziej prestiżowa brytyjska nagroda muzyczna, którą w ubiegłym roku otrzymał zespół.

Choć Jamie Smith a.k.a. Jamie xx dołączył do powstałej w 2005 roku grupy jako ostatni, to właśnie on najmocniej wpłynął na jej brzmienie. Album "xx" realizować miało wielu uznanych producentów (w tym m.in. Diplo), ale w końcu sam Jamie podjął wyzwanie odnosząc gigantyczny sukces. Działalność w ramach macierzystego zespołu szybko jednak przestała mu wystarczać - już samodzielnie zrealizował całą serię wybitnych remiksów i rozpoczął równoległą karierę didżejską .

W połowie zeszłego roku otrzymał zupełnie wyjątkową ofertę - jeden z jego muzycznych idoli, Gil Scott-Herron, po 13 latach przerwy nagrał album "I'm New Here". Szef publikującej go wytwórni XL Recordings, Richard Russell, poprosił młodego artystę by zremiksował ten krążek w całości. Projekt, który na początku miał być czymś w rodzaju ciekawego dodatku, szybko zamienił się w jedną z najbardziej oczekiwanych płyt 2011 roku. Powody są proste - Jamie nie realizuje tutaj przewidywalnej formuły, lecz od nowa interpretuje wszystkie nagrania z "I'm New Here". Określenie remix - album wydaje się w tym kontekście zdecydowanie zbyt płytkie. Dzięki ciężkiej pracy wytwórni udało się ponadto odkopać zapomnienie taśmy z lat 70., zawierające niepublikowane utwory Herrona, których fragmenty pojawią się właśnie na "We're New Here".

W Warszawie Jamie xx wystąpi na tydzień przed premierą tej płyty. Warto dodać, że w przeciwieństwie do wielu producentów, którzy didżejką dorabiają sobie do pensji, cieszy się on sławą człowieka przesuwającego granicę tego, co gra się w klubach, a najwybitniejsze sławy brytyjskiego dziennikarstwa nazywają go "didżejem następnej generacji".

REKLAMA

20 / przedsprzedaż do 04.02.2011. 25 / przedsprzedaż do 11.02.2011. 30 / w dniu imprezy bilet : www.shortcut.pl, www.muno.pl ILOŚĆ BILETÓW OGRANICZONA

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory