Radio Roxy zabiera Cię na koncert The National!

REKLAMA
The National ponownie odwiedzi nasz kraj a bilety dla naszych słuchaczy, już niebawem do zdobycia w Roxy !
REKLAMA

22 lutego Amerykanie wystąpią w krakowskim Studiu, a dwa dni później w klubie Stodoła w Warszawie.

REKLAMA

Zespół dowodzony przez wokalistę Matta Berningera oraz braci Scotta i Bryana Devendorfów. Skład uzupełniają Aaron Dessner i Bryce Dessner.

Znakiem rozpoznawczym formacji jest głęboki głos Matta Berningera, który został przyrównany przez jednego z recenzentów do smaku czarnej, gorzkiej czekolady.

Zespół powstał w Cincinnati, Ohio obecnie muzycy przebywający w nowojorskim Brooklynie.

Wpływy, które można usłyszeć w muzyce formacji, rozciągają się od Toma Waitsa po Bruce'a Springsteena. Porównywani są także do Tindersticks i Joy Division. Z powodzeniem rywalizują, a dzięki dokonaniom z tego roku, wręcz deklasują kolegów z tego samego gatunku - The Editors czy Interpol.

REKLAMA

Kwintet w szerszej świadomości indierockowych fanów zaistniał wraz z premierą krążka "Alligator" (2006) i to był przełom w karierze The National , ale awans do pierwszej ligi zapewnił im zrealizowany rok później "Boxer", wzbogacony o aranżacje na smyczki i sekcję dętą.

Najnowszy longplay "High Violet" (2010) zarejestrowany został w prywatnym studiu zespołu na Brooklynie i wydany nakładem wytwórni 4AD. To najbardziej dopracowana i najbogatsza w detale produkcja tej formacji. Garażowe warunki pracy z jednej strony zwróciły ich w kierunku bardziej brudnych, surowych brzmień a jednocześnie otworzyły pole do nieograniczonych eksperymentów muzycznych.

W nagraniach ponownie pojawił się szereg gości - m.in. Justin Vernon (Bon Iver), Richard Reed Parry (Arcade Fire), Nico Muhly i Thomas Bartlett (Doveman), Padma Newsome oraz Sufjan Stevens. W rezultacie "High Violet" to najbardziej dopracowana i najbogatsza w detale produkcja tej formacji.

 
 
 

Koncerty The National : 22 lutego 2011 - klub STUDIO/ Kraków ul. Budryka 4 24 lutego 2011 - klub STODOŁA/ Warszawa ul. Batorego10

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory