Uriah Heep w Polsce!

REKLAMA
Brytyjska legenda rocka, formacja Uriah Heep , powraca do Polski aby zagrać dwa koncerty w ramach obchodów 40-lecia swojego istnienia! Zespół pojawi się w naszym kraju w ramach światowej trasy, która rozpocznie się 1 kwietnia 2011 występem w Brisbane w Australi.
REKLAMA

W dalszej kolejności zespół odwiedzi Holandię, Niemcy, Szwajcarię, Austrię czy Czechy. Polscy fani będę mieli szansę zobaczyć zespół aż dwukrotnie! 23 maja zagrają we wrocławskim klubie Eter a 25 maja w katowickim Mega Klubie . Uriah Heep wystąpi w składzie: Bernie Shaw - wokal, Mick Box - gitara, Phil Lanzon - klawisze, Trevor Bolder - gitara basowa, Russell Gilbrook - perkusja.

REKLAMA

Uriah Heep na muzycznym rynku działa od 1969 roku, a swoją nazwę zaczerpnęła z powieści Karola Dickensa "David Copperfield". Żartobliwie określani bywają mianem "Beach Boysów heavy metalu", a wpływ na to ma ich wyrazisty styl, charakteryzujący się sporą dawką melodii okraszoną harmoniami wokalnymi, zawierającą elementy zarówno hard rocka, heavy metalu, jak i progresywnego rocka, jazzu a nawet country. Formacja uznawana jest także za jednego z prekursorów progresywnego metalu. Mając w dyskografii takie albumy, jak "Demons & Wizards" (1972), "Abominog" (1982) czy "Future Echoes Of The Past" (2001), nie dziwi fakt, że do tej pory sprzedali ponad 30 milionów płyt na całym świecie. W trakcie swojej kariery zespół regularnie koncertował. Występił w ponad 40 krajach przed milionami wiernych fanów, w tym jako gwiazda wieczoru podczas takich festiwali jak Reading czy prestiżowy Sweden Rock Festival. W 1987 roku był pierwszym istotnym zespołem rock, który zagrał w byłej-ZSRR, grając dla 185.000 osób.

Grupa zadebiutowała w 1970 roku za sprawą krążka "Very 'eavy Very 'umble", a już w kolejnym roku ukazał się album "Salisbury". Na obu płytach zespół wyraźnie podążał w kierunku progresywnego rocka, m.in. zamieszczając na "Salisbury" 16 minutową kompozycję nagraną przy udziale orkiestry. W tym samym roku ukazuje się również płyta "Look At Yourself" z singlem "July Morning". W 1976 roku następuje zmiana na stanowisku wokalisty. Davida Byrona zastępuje John Lawton, co w efekcie przynosi również zmianę w stylistyce grupy, która obiera bardziej hard rockowy kierunek. Cztery lata później następują kolejne przetasowania w składzie, Lawton zastąpiony zostaje przez Johna Slomana, który jednak nie zostaje dobrze przyjęty przez fanów. Z zespołu odchodzi również wieloletni klawiszowiec, Ken Hensley. Obowiązki lidera spoczywają na gitarzyście formacji, Micku Boxie, który do grupy zaprasza nowego wokalistę, Pete'a Goalby'ego. Dwa kolejne albumy z początku lat osiemdziesiątych, "Abominog" oraz "Head First" sprawiają, że formacja powraca do łask fanów i zyskuje nowe rzesze młodszych zwolenników. Ostatni album mistrzów, "Wake The Sleeper", roku ukazał się w czerwcu 2008 i był równocześnie dwudziestym pierwszym studyjny krążek w dorobku formacji. Najnowsze wydawnictwo zespołu, składanka "Celebration" ukazała się w 2009 roku. Uriah Heep cieszy się wręcz kultowym uznaniem fanów na Starym Kontynencie, a takie kompozycje jak np. "Easy Livin'", "Sweet Lorraine" czy "Stealin'" na trwałe zapisały się już w kanonie lektur obowiązkowych każdego zwolennika hard rockowych brzmień.

Przypominijmy, że formacja w naszym kraju gościła już sześciokrotnie - w latach 1989, 1992, 2006, 2007 i 2008 - i za każdym razem spotykała się z entuzjastycznym przyjęciem fanów. Tym razem zapewne nie bedzie inaczej zwłaszcza w związku z celebracją okrągłej rocznicy istnienia zespołu. Podczas jubileuszowych występów na pewno nie zabraknie największych hitów zespołu na czele z "Easy Livin'", "Free Me", Hold Your Head Up", "Look At Yourself" czy "Lady In Black". Tych koncertów nie można przegapić!

URIAH HEEP

REKLAMA

40th Anniversary Tour

23.05.2011 - Wrocław, Klub Eter 25.05.2011 - Katowice, Mega Club

Wejście od godz. 19.00. Początek koncertów godz.20.00

Ceny biletów: Wrocław - 100 zł / 110 zł (w dniu koncertu) Katowice - 90 zł / 100 zł (w dniu koncertu)

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory