Flickr Artists

REKLAMA
Na cykl nieregularnych wystaw Flickr Artists złożą się prezenracje fotograficzne twórców aktywnych na foto blogu i portalu społecznościowym Flickr.
REKLAMA

Pierwszym prezentowanym artystą jest Łukasz Wierzbowski a.k.a neon.tambourine

REKLAMA

Na wystawie pokazana zostanie seria jego kilkudziesięciu oryginalnych prac. Łukasz interesuje się fotografią mody. Jednak modelki z jego zdjęć, uchwycone w "nienaturalnych" pozach, z twarzami schowanymi we włosach, klęczące lub poskręcane - choć piękne, wyglądają niepokojąco. W pierwszym momencie ogarnia uczucie, że coś jest nie w porządku, nie wydają się swobodne. Sprawiają wrażenie kobiet, które nie czują się dobrze. Po tej automatycznej reakcji przychodzi kolejna refleksja. To nasz aparat poznawczy został nieoczekiwanie wytrącony z mechanicznej percepcji obrazu atrakcyjnej modelki w interesującej lokalizacji. W tym przypadku to pozowanie wbrew regułom pozowania oraz fotograficzne chwytanie momentów pomiędzy sekwencjami pozowania - wytwarza efekt niepo koju. Poprzez unikanie fotografowania twarzy, lokalizacja staje się równoważna z ciałem modelki, uwypuklona zostaje interakcja ze starannie dobranym otoczeniem. Czasem są to miejsca wręcz katalogowo malownicze, innym razem to opustoszałe budynki - jak dawny dom społeczny usytuowany tuż przy cmentarzu, na którym grzebano ofiary nazistowskich eksperymentów.

Łukasz Wierzbowski od lat zajmuje się fotografią, choć nie posiada tradycyjnego wykształcenia artystycznego. Na co dzień mieszka we Wrocławiu. Wystawa w Galerii Nizio jest jego pierwszą wystawą w Polsce.

Pomysłodawcą i kuratorem cyklu jest Paulina Jeziorek, która współpracowała z Fundacją Bęc Zmiana przy takich realizacjach jak "Światłotrysk" Maurycego Gomulickiego czy instalacja świetlna Synchronizacja pod Trasą Łazienkowską w Parku Agrykola autorstwa Jakuba Szczęsnego. Realizuje też w Galerii Nizio wystawę form dokumentalnych low-tech rejestrowanych za pomocą haftu Vahidy Ramujkic i Aviva Kruglansky'ego. Wystawa będzie wydarzeniem towarzyszącym festiwalu Planete Doc Review 2011, a jej cześć zostanie zaprezentowana w Kinotece w PKiN.

Galeria Nizio czynna jestod pon-sob w godzinach: 10.00-17.00

REKLAMA

Łukasz Wierzbowski (ur.83 r.) - już w dzieciństwie fascynował się ruchomym obrazem. Wkrótce jednak porzucił kamerę dla aparatu. Stosuje technikę analogową. Jest autorem okładek do magazynów i książek, zajmuje się również fotografią mody. W zeszłym roku wydał swój pierwszy album nakładem Pogo Books z Berlina. Na co dzień mieszka we Wrocławiu. Studiował stomatologię i psychologię nim w pełni poświęcił się fotografii.

wernisaż: 25. 03 godz. 19:30 ul. Inżynierska 3/4 Warszawa

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory