Zostań Młodym Przedsiębiorcą Muzycznym
Do 30 marca br. młodzi polscy przedsiębiorcy działający w przemyśle muzycznym mogą przesyłać zgłoszenia do międzynarodowego konkursu Young Creative Entrepreneur - Music award 2011 organizowanego przez British Council. Polskie jury wyłoni w kwietniu najlepszego przedsiębiorcę, który wraz z finalistami z innych krajów odbędzie w maju podróż studyjną do Wielkiej Brytanii, obejmującą m.in. spotkania biznesowe, warsztaty, seminaria oraz udział w festiwalu i konferencji The Great Escape w Brighton.
Dla kogo
Młodzi przedsiębiorcy, menedżerzy i organizatorzy, którzy tworzą polską scenę muzyczną, mogą startować w międzynarodowym konkursie Young Creative Entrepreneur 2011 - Music award, jeśli mają polskie obywatelstwo, od 21 do 40 lat, mówią biegle po angielsku i są aktywni w branży muzycznej (pełny regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy na stronie http://www.britishcouncil.org/pl/poland-iyse-2.htm
Konkurs British Council jest wyjątkową inicjatywą w branży muzycznej, jako że nagradza nie talent artystyczny, ale przedsiębiorczość. Kandydaci mogą być muzykami, ale jury będzie oceniało wyłącznie ich działalność biznesową.
Nagroda
W 2009 roku zwycięzcą polskiej edycji konkursu został Radek Miszczak, założyciel agencji imprezowo-promocyjnej Joytown z Wrocławia. "Trzytygodniowy pobyt w Anglii i poznanie od kuchni wyspiarskiego przemysłu muzycznego wspominam jako jedno z najbardziej inspirujących i fascynujących doświadczeń zawodowych. Dzięki nagrodzie udało mi się nawiązać do dziś utrzymywane kontakty ze wspaniałymi muzycznymi przedsiębiorcami z odległych zakątków świata. Gorąco zachęcam wszystkich młodych aktywistów do wzięcia udziału w konkursie, bo gwarantuje on bezcenne wrażenia i pozwala szerzej otworzyć oczy na nasze lokalne biznesy" - dodaje.
Tegoroczny zwycięzca polskiej edycji konkursu weźmie udział w tygodniowym pobycie studyjnym w Wielkiej Brytanii, na który złożą się, m.in. spotkania biznesowe, warsztaty, seminaria, czy udział festiwalu i konferencji The Great Escape w Brighton ( www.escapegreat.com ). Zwycięski przedsiębiorca będzie miał również okazję poznać i nawiązać współpracę z finalistami z innych krajów biorących udział w konkursie w tym roku, tj. z Brazylii, Danii, Indii, Indonezji, Kolumbii, Łotwy, Meksyku i Rosji.
Ponadto osoby, które zakwalifikują się do finału edycji polskiej, zostaną zaproszone przez British Council do Klubu Młodych Przedsiębiorców Kreatywnych (http://www.britishcouncil.org/pl/poland-iyce-18.htm ).
Obszary branży muzycznej objęte konkursem
Uczestnicy konkursu powinni działać w dowolnym z następujących obszarów przemysłu muzycznego:
. organizacja i zarządzanie festiwalami i/lub miejscami wydarzeń, dobór artystów i repertuaru
. wytwórnie płytowe, A&R, produkcja, nagrania, inżyniera dźwięku, licencje muzyczne i dystrybucja
. menedżerowie artystów oraz agenci
. marketing muzyczny, public relations oraz kontakty z mediami
. muzyczny handel detaliczny, on-line (włączając format cyfrowy) i duże punkty sprzedaży
. zarządzanie nowymi mediami (media/ platformy społecznościowe) związanymi z muzyką
Partnerami konkursu są Brytyjsko-Polska Izba Handlowa, Pompon Music i Agencja Joytown. Honorowy patronat objęła Ambasada Brytyjska w Warszawie. Patronami medialnym są magazyn Purpose i radio Roxy.
Konkurs jest częścią międzynarodowego projektu British Council pod nazwą Creative and Cultural Economy ( http://creativeconomy.wordpress.com/ ).