Before Tauron Nowa Muzyka 2011

REKLAMA
Jacek Sienkiewicz & Oni Ayhun gwiazdami drugiego Before Tauron Nowa Muzyka 2011. 26.03.2011 | Kino Capitol | Katowice
REKLAMA

W ostatnią sobotę marca szacownymi murami katowickiego kina Capitol, wstrząsną radykalne brzmienia awangardowego techno, w wykonaniu dwóch wybitnych osobowości muzycznych. W stuletniej sali kinowej, goszczącej niegdyś śmietankę Górnego Śląska pojawią się obok siebie Jacek Sienkiewicz i Oni Ayhun, muzycy, jakich jeszcze w tym budynku nie słyszano.

REKLAMA

Jacek Sienkiewicz to jeden z prekursorów polskiej sceny techno, obecny na niej od połowy lat 90-tych, twórca cieszący się olbrzymim uznaniem w kraju, jak i za granicą. Swoje pierwsze płyty nagrywał w wytwórni należącej do prawdziwej legendy techno - Svena Vatha, a kolejne single i remixy ukazywały się w najbardziej znaczących europejskich labelach. Od lat podbija również festiwalową publiczność na całym świecie, grając na tak znaczących imprezach jak Nature One czy Transmediale, gdzie prezentuje porywającą i bardzo osobistą wariację na temat minimal techno. Jego najnowsza płyta, której premiera odbędzie się w trakcie tego właśnie koncertu, zatytułowana On The Road, to kolejny album artysty wydany przez wytwórnię Cocoon, zapowiadana jest, jako poważny zwrot stylistyczny w jego karierze, możecie więc być pewni, że będzie to występ pełen niespodzianek!

Tuż po nim na scenie pojawi się Oni Ayhun, pod którą to nazwą ukrywa się połowa słynnego skandynawskiego duetu, ale jego nazwa nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia, ponieważ i tak nie zagra utworów Heartbreaks ani Pass It On.

Muzyka Oni Ayhun skupia się na zupełnie innej odmianie eksperymentów z muzyką niż ta tworzona w duecie z siostrą. Solowe poszukiwania Oni Ayhuna, to mroczna, wyalienowana wersja minimal techno, tworzonego przy pomocy arsenału ograniczonych środków i brzmiącego niczym silnie narkotyczna wersja klasycznych kawałków Plasticmana czy Pansonic. Nie brak jednak w jego muzyce doskonałego wyczucia melodii, tak istotnego w jego macierzystym zespole, które sprawia, że te ciężkie, ascetyczne brzmienia, nabierają nagle delikatnego uroku. Seria czterech EP-ek wydawanych od 2008 r. skutecznie dowiodła, że Oni Ayhun, pozbawiony wokalnego wsparcia siostry, został jednym z najciekawszych twórców techno początków XXI wieku.

Wierzymy, że spotkanie dwóch tak wybitnych osobowości odbywające się w ramach cyklu Before Tauron Nowa Muzyka 2011, do którego dojdzie już 26 marca tego roku, zachęci Was do odwiedzenia budynku kina Capitol przy ulicy Plebiscytowej 3 w Katowicach i sprawdzenia, jak w tych historycznych wnętrzach sprawdza się muzyka przyszłości.

REKLAMA

Suport: CHINO live COFFIE

Visual by Atelier S10

Bilety: w cenie 30 złotych w przedsprzedaży i 35 złotych w dniu koncertu, dostępne na: www.ticketpro.pl www.ticketportal.pl w salonach Empik oraz sklepach sieci Media Markt, Saturn oraz w katowickim Jazz Club Hipnoza.

Więcej informacji na: www.festiwalnowamuzyka.pl

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory