Nie-stereo-typowy electropop, czyli Stereo Total w Polsce!

REKLAMA
Zespół powstał na poczatku lat dziewięćdziesiątych w Berlinie w wyniku spotkania dwóch indywidualności tamtejszego światka artystycznego.
REKLAMA

Zespół powstał na poczatku lat dziewięćdziesiątych w Berlinie w wyniku spotkania dwóch indywidualności tamtejszego światka artystycznego. Jego członkami są Francoise Cactus, urodzona w Burgundii malarka i pisarka, oraz Brezel Goring - twórca muzyki elektronicznej i domowy konstruktor maszyn do generowania abstrakcyjnych dźwięków związany ze sceną "Genius Dilektant".

REKLAMA

Dla swej "romantycznej rebelii" artyści znaleźli odpowiednie środki wyrazu tworzące prawdziwie postmodernistyczny kolaż. Współpraca tak znakomitych i chętnych do eksperymentów artystów od razu zaowocowała eksplozją nowej elektro-popowej formuły z dużą dozą tekściarskiego komizu i ironii. Muzyka duetu to przede wszystkim połączenie rozmaitych muzycznych inspiracji: niemieckiej elektroniki, garażowego rockabilly, punka, disco i romantycznej piosenki francuskiej. Prześmiewcze, nierzadko erotyczne teksty muzycy wykonują po niemiecku, francusku, angielsku a nawet turecku.

Stereo Total wydali większość płyt w znanym, niemieckim wydawnictwie Bungalow Records. Odbyli wiele tras koncertowych od Meksyku po Nowosybirsk. W 2006 roku zagrali też serię koncertów w Polce. Wystąpili wtedy w Krakowie, Poznaniu , Katowicach, Warszawie oraz w Gdańsku, w dwóch ostatnich miastach supportowani przez Dick4Dick. Każdy z tych koncertów cieszył się bardzo dużą popularnością, rownież ze wzgędu na promocję wydanej w Polsce książki Cactus - "Neurozy na Walentynki".

Najnowsza, wydana w 2010 roku płyta "Baby Ouh!" to przykład nieustających dążeń zespołu do muzycznych i literackich eksperymentów. Artyści bazując na rock'n'rollowej rebelii oddają się, jak sami to określają, "histerycznemu glamourowi". Utwory z jednej strony buntownicze, swawolne a nawet perwersyjne, przepełnione są prawdziwym romantyzmem. W nagrywaniu płyty uczestniczyło gościnnie wielu świetnych i oryginalnych muzyków, min. Gina d'Orio (Cobra Killer), Miss le Bomb czy Original Oberkreuzberger Nasenflötenorchester.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory