6 maja Hooverphonic z nową wokalistką w Polsce !

REKLAMA
Radio Roxy jest patronem koncertu Hooverphonic , który odbędzie się w waraszawskim klubie  Palladium, w ramach Warsaw Music Week w najbliższy piątek .Bilety do zdobycia w Roxy 10-14 codziennie .
REKLAMA

Radio Roxy jest patronem koncertu Hooverphonic , który odbędzie się w waraszawskim klubie Palladium, w ramach Warsaw Music Week w najbliższy piątek . Bilety do zdobycia w Roxy 10-14 codziennie .

REKLAMA

Hooverphonic

Uważani za spadkobierców Massive Atack i Portishead, Hooverphonic wymykają się jakimkolwiek prostym definicjom. Zafascynowani trip-hopem, sami przyznają się do fascynacji muzyką filmową lat 50 -tych i brzmieniem lat 80-tych: Dead Can Dance czy Cocteau Twins.

Autorzy hitów 2 Wicky znanego z filmu Ukryte Pragnienia Bernardo Bertolucciego, Mad About You, Jackie Cane, You Hurt Me. Ich koncert to niezwykłe misteria, prawdziwe muzyczne spektakle.

Hooverphonic powstał 13 lat temu z inicjatywy dwóch Belgów, Alex Callier - basista i producent oraz gitarzysta Raymond Geerts. Zadebiutowali w 1997 roku singlem 2 Wicky, który zaskarbiło sobie serca fanów trip hopu. Szerzej dali się poznać podczas tras z Massive Attack i Moloko, jednak światową karierę rozpoczęli z chwilą gdy Bernardo Bertolucci umieścił 2 Wicky na soundtracku filmu Ukryte Pragnienia w XXX r.

REKLAMA

Od tego momentu muzyka grupy stale towarzyszy filmom (The Real Blonde, Koszmar Minionego Lata, Shades, serial La Femme Nikita). Nic w tym dziwnego - muzyka Hooverphonic to malowane dźwiękiem nastroje. Alex Callier autor większości kompozycji przyznaje się do inspiracji obrazem, w takim samym stopniu, jak muzyką filmową, m.in. Angelo Badalamentim.

Dlatego każdy z utworów wydaje się miniaturową ścieżką dźwiękową do nieistniejącego filmu. Jak ważny jest dla zespołu obraz, ilustruje również oprawa wizualna koncertów oraz teledyski. Scenografia przywodzi na myśl kameralne koncerty muzyki klasycznej - to intymny a zarazem zapierający dech spektakle. Ich teledyski realizowali wybitni reżyserzy: Philippe Andre - Mad About You, Liz Friedlander - Eden (nagrodzony na Utah No Dance Film & Multimedia Festival), Tom Barmana (dEUS) - debiutujący jako filmowiec - The Last Thing I Need Is You. Hooverphonic pracują zresztą nie tylko z wybitnymi postaciami przemysłu filmowego, ale i muzycznego: m.in. Markiem Platim, producentem albumów Dawida Bowie czy The Cure.

Podczas ich trzeciego występu w Polsce, zespół zaprezentuje nie tylko swojej największe przeboje, ale przed wszystki swój najnowszy album The Night Before, z które pochodzi doskonały singiel Anger Never Dies, z charakterystyczny klimatem filmów z James'em Bondem.

Cały album nagrany z nową wokalistką Noemie Wolfs, utrzymany jest w takim klimacie. Jej barwa głosu, ale przede wszystkim powiew świeżości i unikalny sposób interpretacji spowodował, iż wszystkie piosenek na nowej płycie słucha się z niezwykła przyjemnością, jak najlepszej dotychczasowej płyty Hooverphonic.

REKLAMA
 
 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory