Jubileuszowy Koncert KORY

23 maja 2011 * Och-teatr KONCERT JUBILEUSZOWY (35 - lecie PRACY ARTYSTYCZNEJ)W programie znajdą się sztandarowe utwory, m.in.:Raz-dwa, raz-dwa, Oddech szczura, Kocham cię, kochanie moje, Boskie Buenos, czy Lucciola. Dodatkowo, ta swoista wędrówka przez artystyczną historię KORY zostanie wzbogacona o piosenki stworzone z myślą o nowej płycie Artystki.

23 maja 2011 * Och-teatr

KONCERT JUBILEUSZOWY (35 - lecie PRACY ARTYSTYCZNEJ)

Podczas koncertu będą Państwo mieli przyjemność wysłuchać największych przebojów z repertuaru KORY i MAANAMU. W programie znajdą się bowiem sztandarowe utwory, m.in.:Raz-dwa, raz-dwa, Oddech szczura, Kocham cię, kochanie moje, Boskie Buenos, czy Lucciola. Dodatkowo, ta swoista wędrówka przez artystyczną historię KORY zostanie wzbogacona o piosenki stworzone z myślą o nowej płycie Artystki.

Kora - pierwsza dama polskiego rocka, autorka oryginalnych tekstów piosenek i wierszy. Zadebiutowała w 1976 roku z zespołem Maanam. Już na samym początku swojej kariery uznana została za niebywałe zjawisko wokalno-estradowe. Koncert w 1980 roku w Opolu był dla Kory czasem przełomowym. Na nowej fali polskiego rocka KORA stała się wielką gwiazdą, głosem pokolenia. Kora swoimi tekstami zerwała z dotychczasowym PRL-owskim nihilizmem tekściarskim. Słowa jej piosenek powoli weszły poprzez język młodych do kanonu językowego.

KORA ma na swoim koncie szereg platynowych i złotych płyt, około 4000 tysięcy zagranych koncertów w Polsce i na Zachodzie, kilka milionów sprzedanych płyt, nagrała dziesiątki teledysków, których autorami byli wybitni polscy Artyści.

KORA jako pierwsza Artystka w Polsce podpisała kontrakt ze światowa wytwórnią - RCA i Fuego oraz wydała trzy płyty na europejskich rynkach.

Każda płyta KORY to wielkie przeboje z doskonałymi tekstami i świetną muzyką. Do największych hitów należą m.in.: Boskie Buenos, Karuzela marzeń, Oddech szczura, Kocham Cię Kochanie Moje, Szał niebieskich ciał, Luciolla, Lipstick on The Glass, Róża, Bez ciebie umieram.

KORA występowała także z aktorami Teatru Starego na festiwalu teatralnym we Włoszech w Spoletto z Mątwą Witkacego oraz była autorką programu telewizyjnego Amory Kory.

Koncerty Artystki to niepowtarzalne show pełne dynamiki z zaskakującą oprawą scenograficzną.

Biorąc pod uwagę fakt ogromnej popularności KORY na koncerty przychodzi zróżnicowana wiekowo publiczność.

KORA w tym roku obchodzi 35 lecie pracy artystycznej. Z tej okazji Artystka ma dla swoich fanów wiele niespodzianek. Już niebawem w stacjach radiowych usłyszymy nowy singiel zapowiadający całkiem premierowy album KORY, który ukaże się jeszcze w tym roku.

www.kora.org.pl

SŁUCHAJ ROCK RADIA