DJ KENTARO

Break Da Funk zaprasza na jedyny w Polsce koncert światowej sławy DJ KENTARO. Japończyk wystąpi 29 maja w warszawskim Obiekcie Znalezionym.

Break Da Funk zaprasza na jedyny w Polsce koncert światowej sławy DJ KENTARO. Japończyk wystąpi 29 maja w warszawskim Obiekcie Znalezionym.

Znany na całym świecie jako jeden z nielicznych turntablistów grających podczas swych koncertów prawdziwą muzykę - bez kakofonii i hałasu, a z największym wyczuciem i niebywałą precyzją.

Pochodzący z Sendai w Japonii DJ Kentaro wszedł na światowe sceny wygrywając w 2002 roku prestiżowe zawody DMC World Championship. Tym samym przeszedł do historii jako pierwszy Azjata z tytułem mistrza świata.

Od tego czasu występował na całym świecie: w klubach i na największych festiwalach muzycznych. W styczniu 2005 ukazało się wydawnictwo DVD "National Geoscratch" z zapisem jego 40 dniowego europejskiego tourne. Kolejny film zrealizowany przez ekipe Kentaropt. "Loop Daigakuin"został obejrzany na YouTube ponad 2.000.000 razy

W grudniu 2004 r. ukazał się album Kentaro nagrany dla wytwórni Ninja Tune - była to kolejna część serii "On The Wheels Of Solid Steel". Od tego czasu występował z wieloma uznanymi artystami, a także wyprodukował wiele remiksów.

W 2006 r. DJ Kentaro podpisał kontrakt z wytwórnią Ninja Tune nakładem której ukazał się solowy debiutancki album "ENTER". Album uzyskał status numer 1 na niezależnej liście Oricon w Japonii, a następnie wdrapał się na szczyt listy iTunes Dance Chart zarówno jako singiel oraz jako album. 2010 produkcje Kentaro wchodzą na kompilacyjny album Ninja Tune wydany z okazji 20 lecia istnienia wydawnictwa.

Zagrają:

Koncert DJ KENTARO After DJ Spike, Ojciec Karol i DJ Benito

29.05.2011 Obiekt Znaleziony Pl. Małachowskiego 3 Wejście od godziny 20.00 Bilet 30 PLN

DJ Awards

. 2002 DMC World Final - Champion . 2002 DMC Japan Final - Champion . 2001 DMC World Final - 3rd place . 2001 DMC Japan Final - Champion . 2001 Teens DJ Championships - Champion . 2000 VESTAX Extravaganza - World Finalist . 2000 ITF Japan - 2nd pla

SŁUCHAJ ROCK RADIA