SWAYZAK w Warszawie!

REKLAMA
J&B prezentuje - koncert absolutnej legendy brytyjskiej sceny SWAYZAK i Richarda Davisa oraz światową premierę albumu Kuby Sojki. Idealny początek lata i nieoficjalny after po Orange Warsaw
REKLAMA

J&B prezentuje - koncert absolutnej legendy brytyjskiej sceny SWAYZAK i Richarda Davisa oraz światową premierę albumu Kuby Sojki. Idealny początek lata i nieoficjalny after po Orange Warsaw

REKLAMA

Muzyka elektroniczna bazuje na recyclingu - trendy pojawiają się i znikają, aby powrócić ze zdwojoną siłą, jednak pewne rzeczy nie zmieniają się wcale. Swayzak to absolutna legenda - muzyka szlachetna i nowoczesna, znany z Kitty Yo!rachityczny wokalista Richard Davis dodaje im czaru i zywego feelingu. Kuba Sojka pojmuje muzykę przez pryzmat historii - pełnym rękoma czerpie z historii czranej muzyki - od jazzu po techno i nic dziwnego, że jego album premiere ma w Chicago.

Jak sami o sobie mówia, Swayzak łaczy techno z wyspiarską umiejetnością pisania dobrych piosenek. Tak naprawde ich propozycję należy nazwać elektronicznym popem bardzo umiejętnie wykorzystującym inteligentny house i tek-house. A to, że bez specjalnego wysiłku zostali światowo uznaną ikoną elektroniki zawdzięczają tylko ogromnemu talentowi do pisania znakomitych kawałków i sprawnej ręki do tworzenia albumów.

Dzisiaj w swoim katalogu Swayzak ma 6 pełnowymiarowych autorskich albumów gdzie ostatni z nich Some Other Country był światowym bestsellerem oraz druga taka ilość albumów z remixami, singlami czy autorskimi mixami. Z ich katalogiem rzadko, który producent elektroniczny dzisiaj może się odpowiedzialnie równać. Za wydawnictwa zespołu odpowiadają najważniejsze europejskie oficyny jak Studio K7 czy londyński Fabric, który także jako jeden z najważniejszych europejskim klubów jest miejscem ich tradycyjnej rezydentury.

Ktoś gdzieś nazywa Swayzak: elitarną popsztuką .... i wiem, że ma absolutną rację.

REKLAMA

Kuba Sojka juź od 2 lat przewija się przez polską scenę elektroniczną - jego nawiązujące do korzeni czranej muzyki brzmienie, równie dobrze mogłoby pochodzić z Detroit czy Chicago, a jednak jego domem są Mysłowice. Swoim ciepłym, jazzowym podjeściem zaineresował oficynę z Motor City - legendarne Matrix Records, natomiast długogrający debiut ukaże się w Wietrznym Mieście a ojcem chrzestnym wydawnictwa jest ukrywający się pod pseudonimem Hieroglyphic Being Jamal Moss. "Mysterious Intrigue", bo taki tytuł nosi wydawnictwo jest wariacją Kuby na temat jego inspiracji i usłyszycie na nim pokaźny kolaż elektronciznych brzmień od IDM, przez dub, house i disco, aż po detroit techno. Album ukaże się 25.06 a warszawski występ jest jego oficjalną premierą.

Ktoś gdzieś nazywa Kubę: artystą wyjątkowym . i wiem, że ma absolutną rację.

Supportować artystę będą artyści związani z detroitZDRoJ, 1500m2, Recognition Records i warszawską sceną elektroncizną.

Main : Swayzak (K7!) feat Richard Davis (Kitty Yo!) voc. - LIVE Kuba Sojka (Mathematics) - LIVE album premiere bshosa (detroitZDRoJ) Easy Audio (Ponton)

REKLAMA

Petebe B'day : Mo aka Motyl (Recognition) Dr Dip (detroitZDRoJ) Adam Vadim (Minimalna Prawda) MKO Petebe aka Pete Bull (Minimalna Prawda)

Hacienda : mAL + tba

18.06 start 22, entry 15/20 tickets : muno.pl

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory