Koncert Matisyahu w Synagodze

REKLAMA
19 czerwca (najbliższa niedziela) w jedynej, która przetrwała barbarzyńskie działania nazistów w Warszawie, Synagodze "Nożyków" przy ul. Twardej 6 odbędzie się o godzinie 19:00 koncert Matisyahu. Artysta wystąpi dla zaledwie 200 osób a Radio Roxy jako jedyne medium patronuje temu wydarzeniu i dlatego mamy dla naszych słuchaczy ekskluzywne zaproszenia.
REKLAMA

Matisyahu urodził się w rodzinie rekonstrukcjonistycznej[1] w West Chester. Dużo podróżowali, by w końcu osiąść w White Plains w Nowym Jorku. Przez pierwsze lata młodości był buntownikiem. Uciekał ze szkoły, był hipisem, należał do grupy Dead-Head i zapuścił dready. Wyjechał do Izraela, tam zaczął się modlić i odkrywać swe żydowskie korzenie.

REKLAMA

Po powrocie do domu nie mógł znaleźć dla siebie miejsca i znowu opuścił go na kilka miesięcy. Dał się namówić rodzicom do pójścia do szkoły na pustkowiu w Oregonie. Tam zaczął wyrażać swe emocje poprzez muzykę. Studiował reggae i hip-hop, łącząc te dwa style. Po dwóch latach, odmieniony, przeprowadził się z powrotem do Nowego Jorku, aby pójść do The New School, zainteresował się też teatrem (napisał sztukę Echad).

Po powrocie do Nowego Jorku w wieku 19 lat, spotkał w parku rabbiego Lubavitch i zaczęli rozmawiać. To spotkanie przemieniło Matthew, zmienił imię i tożsamość. Poprzednio sceptyczny wobec zasad i autorytetów, teraz przyjął chasydzki styl życia. Zgłębia naukę judaizmu i jest bardzo rygorystyczny w przestrzeganiu żydowskiego prawa. Od 2007 roku zaczął modlić się wspólnie z chasydami bracławskimi, choć nadal z powodu żony mieszka wśród przedstawicieli Chabad-Lubavitch.[2]

Imię jest pochodzenia hebrajskiego, w języku polskim jego formą jest Mateusz, a oznacza dar od Boga.

BILETY NA KONCERT MATISYAHU DO ZDOBYCIA TYLKO RADIU ROXY!!!

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory