35-lecie T.Love! [KONKURS ZAKOŃCZONY]

Po 35 latach na scenie, ikona polskiego rocka wyrusza w trasę promującą najnowszy album - "T.Love". Włącz Rock Radio i zgarnij bilety na koncert legendarnej grupy!

21 listopada w Poznaniu będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Zespół, na którym wychowało się już kilka generacji słuchaczy, zagra jubileuszowy koncert w poznańskiej sali koncertowej - "Sala Ziemi". Gościnnie wystąpią także Kamil Bednark i Kortez. Koncert Muńka Staszczyka i spółki supportować będzie Kwartyrnik! 

Słuchaj Powstania Rock Radia, Przystanku Klasyka Rocka oraz weekendowej audycji Backstage i weź udział w naszych konkursach!

 

Zespół T.Love został założony w 1982 roku w Częstochowie jako Teenage Love Alternative i pod taką nazwą działał do 1987. Tworzyli go: Zygmunt Staszczyk (śpiew, początkowo także gitara basowa), Janusz Knorowski (gitara elektryczna), Dariusz Zając (instrumenty klawiszowe) i Jacek Wudecki (perkusja).

W latach 80., zespół skupiał się głownie na punk rocku. Z upływem czasu zaczął korzystać z innych gatunków muzycznych takich jak: reggae, glam rock, rock'n'roll. Większość albumów zespołu uzyskało status złotych płyt, a składankowy "Love, Love, Love - The Very BesT.Love" - w roku 2012 status platynowej płyty. W trakcie dotychczasowej kariery, T.Love zagrał koncerty w prawie całej Europie, oraz wielokrotnie w Stanach Zjednoczonych.

 

SŁUCHAJ ROCK RADIA