Nadchodzi nowe ! Öszibarack "Restless Legs"

Nowa, trzecia już płyta Öszibarack zatytułowana "40 surfers waiting for thewave" nie jest ani tak ascetyczna jak  "Moshi Moshi" ani avant-popowo-pastiszowa jak "Plim plum plam",  to płyta całkiem inna.

Nowa, trzecia już płyta Öszibarack zatytułowana "40 surfers waiting for thewave" nie jest ani tak ascetyczna jak "Moshi Moshi" ani avant-popowo-pastiszowa jak "Plim plum plam", to płyta całkiem inna.

Jest to dojrzały, bardzo emocjonalny i energetyczny zapis, wolny od trendów i mód. "40 surfers..." to hipnotyczne, namiętne melodie i bezkompromisowa, plemienna, wręcz atawistyczna transowość. Kulminacyjne momenty utworów to żywy ogień i punkowy pazur. Premiera albumu już 25 października 2011 roku. "Restless Legs" to zapowiedź całej płyty. Z niej wysnują się kolejne opowieści-tęsknoty, między innymi za podróżą, za nieustającą potrzebą bycia w ruchu, budzenia się ciągle w nowym miejscu . odwiązywanie lin, odkrywanie... . to opowieść senna ... gdzie w każdej chwili może zdarzyć się coś nieoczekiwanego i tak jak we śnie - na przekór grawitacji - mogę robić 8 metrowe skoki, wspinać się na drzewa, drzemać na gałęzi....... zacierają się granice interpretacji.

 

SŁUCHAJ ROCK RADIA