GALLAGHER vs GALLAGHER w Radiu Roxy !

REKLAMA
LIAM vs NOEL w Radiu Roxy ! Zapraszamy na pojedynek braci Galagher, we wtorek 20 marca.
REKLAMA

LIAM vs NOEL w Radiu Roxy ! Zapraszamy na pojedynek braci Gallagher, we wtorek 20 marca.

REKLAMA

Zagramy obie solowe płyty Liama i Noela Gallagherów. Zestawimy w pojedynku, wciąż walczących na słowa i dźwięki braci. Dziennikarze muzyczni zrecenzują ich dokonania w formacjach "Beady Eye " i " Noel Gallagher's High Flying Birds"i odpowiedzą na pytanie czy "come back" na łono Oasis jest możliwy ? Już jutro gitary na pewno pójdą w ruch !

BEADY EYE

Kiedy niecałe dwa lata temu opera mydlana pod tytułem Oasis dobiegła po wielu mniej lub bardziej żenujących perypetiach końca, jakieś 50%  procent  zainteresowanych  muzyką miało prawo odetchnąć z głęboką ulgą, druga połowa jednak prosiła o uszczypnięcie w policzek.

Kompozytorski tercet Liam Gallagher/Archer/Bell wychodzi tymczasem z post-noelowskiej opresji obronną ręką tworząc BEADY EYE . Liam Gallagher (głos Oasis) zadebiutował 28 lutego 2011 r. płytą "Different Gear, Still Speeding". Na albumie znalazło się 13 kompozycji zarejestrowanych jesienią 2 lata temu pod czujnym producenckim okiem Steve'a Lillywhite'a (U2, 30 Seconds To Mars, Travis). Rock'n'roll w najczystszej postaci - z dobrymi melodiami, bogatymi (nieraz specjalnie staromodnymi) aranżacjami i jednym z najbardziej rozpoznawalnych wokali na świecie. Znany wszem i wobec z niebywałego prostactwa Liam Gallagher najlepiej wypada (nie pierwszy już zresztą raz, czego najlepszym dowodem niedoceniany "Songbird") w strukturach akustycznych, na których tle wybitnie rześko, by nie powiedzieć niewinnie, pobrzmiewa jego wokal, zniszczony przecież przez fajki i alkohol.

REKLAMA

Czy to rzeczywiście solowy projekt Liama Gallaghera, czy raczej "Oasis bez Noela"? Jak oceniacie ten album ? Zapraszamy na pojedynke braci Galagher w Roxy 20 marca !

 

NOEL GALLAGHER'S HIGH FLYING BIRDS

Podczas gdy brat i byli koledzy z zespołu, obecnie tworzący Beady Eye, przygotowali na "Different Gear, Still Speeding" światopoglądowo manifest, przyporządkowujący ich szkole The Beatles, Noel Galagher był już gotów na "Noel Gallagher's High Flying Birds" album bardziej amerykański niż cokolwiek z pokaźnego katalogu wydawniczego Oasis.

"Noel Gallagher's High Flying Birds" ukazał się 17 października 2011 roku , obok muzyka, producentem albumu był Dave Sardy, który odpowiadał za dwa ostatnie longplaye Oasis. Artysta pracował nad dziełem z przerwami w 2010 i 2011 roku w kilku londyńskich studiach, następnie całość była szlifowana w Los Angeles.

REKLAMA

W trakcie sesji wspierało go kilku muzyków, m.in. klawiszowiec Mike Rowe, który w ostatnich latach wspomagał Oasis czy perkusista Jeremy Stacey. Wśród dziesięciu piosenek, jakie trafiły na płytę, znalazła się "Stop the Clocks", która stworzona została dla Oasis (kawałek dał też tytuł wydanej w 2006 roku kompilacji zespołu).

Najpoważniejsze zarzuty dziennikarzy co do formacji Noela "High Flying Birds"? Bez wsparcia młodszego brata , Noel okazuje się nudziarzem z serii "w ciepłych kapciach przy kolacji w domu".

Natomiast hejterzy Oasis uważają ten album za pierwsze od lat słuchalne, niezłe dzieło Gallaghera - pozbył się na dobre jakichkolwiek irytujących przypadłości, nie ma tu też przecież słabego utworu.

Czy Noel w swoim projekcie solowym potrafi rozpalać podobnie jak lata temu z Oasis dziesiątki tysięcy serc na Wembley?

REKLAMA
 

Jesteśmy ciekawi jak oceniacie oba albumy?

Zapraszamy na pojedynek braci Gallagher w Radiu Roxy, we wtorek 20 marca ! Zagramy obie solowe płyty Liama i Noela Gallagherów.

Zestawimy w pojedynku wciąż walczących na słowa i dźwięki braci a dziennikarze muzyczni zrecenzują ich dokonania w formacjach "Beady Eye " i " Noel Gallagher's High Flying Birds"

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory