Polish Independent Music Compilation, czyli nowa jakość na polskiej scenie muzycznej!

REKLAMA
Już na 15 grudnia 2013 roku zaplanowana jest premiera płyty ?Polish Independent Music Compilation vol. 1?, która zostanie zaprezentowana podczas targów Music Bazaar.
REKLAMA

Projekt, który zrodził się w głowach muzyków warszawskiego zespołu V8, dojrzewał przez kilka miesięcy, aby ostatecznie przyjąć formę oddolnej inicjatywy muzycznej, mającej na celu promocję polskiej muzyki niezależnej.

REKLAMA

Warszawa, 10 grudnia 2013r. - W ramach projektu "Polish Independent Music Compilation vol. 1" z ponad stu zgłoszeń wybrano 17 najlepszych zespołów prezentujących różne style muzyczne - począwszy od rocka, poprzez punk aż do metalu. Kapituła, składająca się z osób zaangażowanych w realizację i promocję projektu, dokonując wyboru kierowała się dwoma kryteriami: utworami oraz działaniami muzyków związanych z promocją swojej twórczości.

Jak wspomniał Darek Kalbarczyk podczas jednego z wywiadów - "( ) zależało nam na zespołach, które są zaangażowane w stu procentach w to co robią, które inwestują w siebie i ciężko pracują promując swoją twórczość" . - Między innymi dlatego wydawnictwo jest finansowane nie tylko ze środków pozyskanych od sponsorów, ale również przez same zespoły.

Jakie instytucje są zaangażowane w realizację projektu? Wydawcą został A&K Production House czyli Kostek Andriejew, który zajął się kwestiami formalnymi (umowami z zespołami, umowami z dystrybutorami, formalnościami związanymi z ZAIKSami). Jeśli mowa o dystrybucji, jej cyfrową wersją zajmą się Muzodajnia.pl, NuPlays Polska oraz Live Nation Store. Za promocję medialną odpowiadają między innymi: Fabryka Zespołów , Top Guitar, Death Magnetic.pl , a także Klub Progresja i targi Music Bazaar , które odbędą się 15 grudnia 2013 roku w warszawskiej Stodole (na targach po raz pierwszy będzie można nabyć CD). Dzięki Fonografice , płyta będzie dostępna już na święta w sklepach Empik , Saturn i Media Markt !

Więcej informacji:

REKLAMA

https://www.facebook.com/PolishIndependentMusicCompilation

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory