Muzyczna ekspansja Jarocińskich Rytmów Młodych!

REKLAMA
Zespoły z aż 90 miast zgłosiły się do tegorocznej edycji przeglądu Jarocińskie Rytmy Młodych, towarzyszącego wydarzeniu Jarocin Festiwal 2015. Teraz jurorzy dokonają pierwszej selekcji. 9 maja rozpoczną się przesłuchania, do których zakwalifikowanych zostanie 60 wykonawców. Laureata poznamy podczas festiwalu, który odbędzie się w dniach 17 - 19 lipca w Jarocinie. Patronem medialnym Rytmów Młodych jest Rock Radio.
REKLAMA

Rytmy Młodych to bez wątpienia jeden z najbardziej zasłużonych przeglądów młodych zespołów w Polsce. Na jarocińskiej scenie konkursowej przed wielu laty z sukcesem debiutowały największe gwiazdy polskiej sceny alternatywnej.

REKLAMA

- Dawniej Rytmy Młodych odbywały się w Jarocińskim Ośrodku Kultury, w dniach poprzedzających Jarocin Festiwal. W tym roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom fanów muzyki rockowej z całego kraju, postanowiliśmy zorganizować koncerty eliminacyjne w kilku miastach Polski, by młode zespoły mogły dotrzeć ze swoją muzyką do szerszego grona słuchaczy - tłumaczy Marek Kurzawa z Prestige MJM.

- Konkurs młodych zespołów powinien stawać się tym, co będzie wyróżniało festiwal w Jarocinie od innych imprez festiwalowych w Polsce. Dlatego tak dużą uwagę przywiązujemy do rangi konkursu, jaką zaproponowała agencja Prestige MJM. Chciałbym, aby publiczność przybywała do Jarocina, aby poznawać przede wszystkim debiutantów, a koncerty gwiazd były ważnym i atrakcyjnym dodatkiem do tego, co nowe, świeże, rodzące się i rozwijające na naszych oczach - wyjaśnia Robert Kaźmierczak, zastępca burmistrza Jarocina.

Zgłoszenia do tegorocznej edycji Rytmów Młodych nadeszły z niemal każdego zakątka Polski, co wskazuje na duże zainteresowanie przeglądem. Wśród 90 miast, z których pochodzą zespoły konkursowe, znalazły się m.in. Poznań, Szczecin, Koszalin, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Leszno, Wrocław, Warszawa, Września, Toruń, Bielsko-Biała, Grudziądz, Gniezno, Tarnów, Częstochowa, Kraków, Tychy, Opole, Gliwice, Rzeszów, Zabrze, Białystok oraz Suwałki.

Zespoły, które nadesłały swoje zgłoszenie i zostały zakwalifikowane do II etapu eliminacji, będą oceniane przez jury złożone z krytyków oraz ekspertów, od lat związanych ze światem muzyki. W gronie festiwalowego jury zasiądą: Jacek Jędrzejak "Dżej Dżej"- wokalista oraz basista zespołu Big Cyc, Ireneusz Andres "Agrest" - producent Rock Radia oraz Leszek Biolik - producent muzyczny, muzyk (Republika, Obywatel G.C.) oraz założyciel fundacji "Otwarta Scena". W późniejszym etapie w jury pojawiać się będą także inni reprezentanci branży muzycznej, jak również przedstawiciele festiwalowej publiczności.

REKLAMA

Koncerty eliminacyjne Rytmów Młodych odbędą w aż pięciu miastach Polski: Rudzie Śląskiej (9 maja, Klub Druid), Goleniowie (Teatr Brama, 23 maja), Warszawie (30 maja, Klub Fugazi), Gdańsku (6 czerwca) oraz Poznaniu (Blue Note, 7 czerwca). Na poszczególnych scenach wystąpi wówczas po 12 zespołów, spośród których łącznie 15 formacji zostanie zaproszonych do półfinału w jarocińskim Spichlerzu Polskiego Rocka.

W wielkim finale Jarocińskich Rytmów Młodych 8 najlepszych zespołów powalczy o nagrodę główną na dużej scenie festiwalowej, w trakcie trzeciego dnia imprezy. Organizator przyzna także 3 dzikie karty uprawniające do występu podczas Jarocin Festiwal 2015.

Laureat Jarocińskich Rytmów Młodych otrzyma nagrodę główną w postaci 6500 złotych brutto, jak również możliwość wystąpienia bezpośrednio przed koncertem głównej gwiazdy drugiego dnia Jarocin Festiwal 2015. Dodatkowo, zwycięski zespół będzie miał szansę zaprezentować się jako support przed jednym z koncertów światowej gwiazdy, organizowanym przez Prestige MJM w 2016 roku.

Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach od 17 do 19 lipca. Karnety można kupować za pośrednictwem stron: prestigemjm.com, eBilet.pl, ticketpro.pl oraz eventim.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. Do końca kwietnia kosztują 140 złotych. Później ich cena wzrośnie.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory