Nowi artyści na festiwalu w Jarocinie

REKLAMA
Młode rockowe strzelby, specjalny muzyczno-filmowy projekt oraz niezwykłe power trio. Zespoły Young Guns, Muchy oraz Magnificent Muttley dołączają do składu tegorocznej edycji Jarocin Festiwal.
REKLAMA

Młodzi, gniewni, utalentowani. Zagrali na wielu festiwalach (w Wielkiej Brytanii i Europie), dzielili scenę m.in. z zespołami Guns N' Roses i Queens of the Stone Age. Choć ten brytyjski zespół rockowy założony został już w 2003 roku, to debiutancka płyta ukazała się dopiero w 2010 roku. Krążek "All Our Kings Are Dead" szybko trafił na rockowe listy przebojów, utrzymując się w czołówkach zestawień.

REKLAMA

- Kiedy miałem dwanaście lat, przyjaciel dał mi do przesłuchania kasetę Metalliki. Po jej odsłuchaniu stwierdziłem: "To jest niesamowite. Załóżmy razem zespół". Wtedy byłem tylko ja i on, pisząc piosenki na naszych akustykach i grając je sobie wzajemnie do telefonu. Właśnie od tamtego momentu, to było to, co chciałem robić. Wydaje mi się, że wyszło to całkiem nieźle - powiedział John Taylor w wywiadzie dla Magazynu "Gitarzysta".

Ich muzyka trafiła na podatny grunt, zaczęli interesować się nimi znawcy branży muzycznej, powodzeniem cieszyły się też koncerty.

Drugi album "Bones" ukazał się w 2012 roku, zaś na początku tego tygodnia premierę miał najnowszy, trzeci krążek Young Guns, "Ones and Zeros".

W Jarocinie wyjątkowy koncert zagra zespół Muchy. W tym przypadku fragmenty oryginalnego filmu "FALA -Jarocin 1985" w reżyserii Piotra Łazarkiewicza będą przeplatać z wykonywanymi na żywo utworami, pochodzącymi z festiwalu sprzed dokładnie 30 lat. Aranżacją muzyczną całości zajmie się właśnie grupa Muchy, związana z Jarocinem osobą Michała Wiraszko, dyrektora artystycznego festiwalu w latach 2008 -2010.

REKLAMA

Muzycy wezmą na warsztat m.in. utwory Republiki, Madame, Aya RL, Izraela oraz Dzieci Kapitana Klossa.

- Trzydzieści lat po premierze zagramy na żywo muzykę z "Fali" przy oprawie wizualnej opartej na zdjęciach z filmu. To będzie "taki" seans muzyczny z narracją filmową - mówi Michał Wiraszko z zespołu Muchy.

Do oprawy wizualnej koncertu zostaną wybrane cytaty najbardziej znaczące, najpełniej oddające aurę tamtych lat, sytuację społeczną i muzyczną, a przede wszystkim odnoszące się do samego festiwalu.

Na festiwalu usłyszymy też młode warszawskie power trio Magnificent Muttley. Ich muzyka łączy w sobie wszystko co najlepsze w muzyce rockowej. Ostre gitarowe riffy, melodyjne wokale, dużo improwizacji. Debiutancka płyta zespołu zatytułowana po prostu "Magnificent Muttley" ukazała się w 2012 roku. Na swoim koncie mają m.in. zwycięstwo w konkursie młodych talentów na festiwalu w Jarocinie. W maju tego roku ukazał się ich najnowszy album "Rear Window". Masteringiem tego krążka zajął się Gavin Lurssen, który współpracował z takimi gwiazdami, jak: BB King, Queens Of The Stone Age czy Foo Fighters.

REKLAMA

Jarocin Festiwal odbędzie się w dniach 17-?19 lipca.

Karnety na festiwal kosztują 160 zł. Sprzedaż jest prowadzona za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, Ticketpro.pl, Eventim.pl i w salonach EMPIK na terenie całego kraju.

Wcześniej ogłoszeni artyści:

The Kooks, Peter Hook & The Light, Voo Voo, Lao Che, Big Cyc, Tymon & The Transistors, Curly Heads. Budzy i Trupia Czaszka, Mama Selita, Skubas, KSU, ORGANEK, Omni mOdO, Nowe Sytuacje, My Riot, Agyness B. Marry, Janek Samołyk, Zmaza, Acid Drinkers, Natalia Przybysz oraz Black Radio.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory