Na Rozkładówce Rock Radia- The Dead Weather

REKLAMA
W świecie gdzie powstaje coraz mniej wyrazistych zespołów, a sami muzycy skupiają się na wyglądzie i starannie zaczesanych fryzurach takie projekty jak The Dead Weather są na wagę złota.
REKLAMA

W 2009 roku Jack White, Dean Ferita (Queens of The Stone Age), Jack Lawrence (The Greenhornes, The Raconteurs) i Alison Mosshart (The Kills) tworzą niezwykłą "supergrupę" The Dead Weather. Kapelę, której brzmienie hipnotyzuję mrokiem, przesycone jest seksualną wonią zmieszaną ze smakiem trunków rodem z rockowych barów lat 70-tych. Odnoszę wrażenie, że numery tego projektu mogłaby śmiało znaleźć się na ścieżce dźwiękowej filmów takich reżyserów jak Tim Burton czy Jim Jarmusch. Pierwsza płyta "Horehound" na której znajdziemy takie single jak "Cut Like A Buffalo" czy "Treat Me Like Your Mother" ustawiła niezwykle wysoką poprzeczkę White'owi i spółce. Mimo, że wydany w 2010 roku album "Sea of Cowards" zebrał również bardzo pochlebne recenzję to w samym brzmieniu brakowało czegoś by materiał na dłużej został w pamięci. Dziś The Dead Weather po blisko pięciu latach milczenia (choć w ciągu ostatniego roku wrzucali nowe kawałki do sieci) oficjalnie wracają i tworzą moim zdaniem najlepszy krążek od momentu powstania. Na płycie "Dodge And Burn" fani Jacka przeżyją niemały szok, ponieważ były muzyk The White Stripes pojawia się niezwykle rzadko skupiając się przede wszystkim na produkcji. Uwierzcie mi, ten zabieg wyszedł grupie tylko na dobre.

REKLAMA
 

Na rozkładówkę z najnowszym albumem "Dodge And Burn" zespołu The Dead Weather zapraszam 3 i 4 października. Ruszamy od 10:40!

Program przygotował Mariusz Stelmaszczyk

Współpraca:

Andrzej Baranowski

REKLAMA

Paweł Biczak

Produkcja:

Agrest

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory