Na Rozkładówce Rock Radia- Slash

REKLAMA
Siłą napędową Guns N' Roses, w latach największej świetności zespołu, były ówczesne ikony hard rocka - wokalista Axl Rose i gitarzysta Slash - podziwiani przez fanów i uznawani za geniuszy w sztuce muzycznej.
REKLAMA

Można powiedzieć, że Slash (właściwie Saul Hudson) od samego początku miał kontakt z wielkim celebryckim światem. Jego matka była kostiumologiem. Współpracowała między innymi z Davidem Bowie z którym wdała się w romans. Ojciec natomiast, tworzył okładki albumów dla takich gwiazd, jak Neil Young czy Joni Mitchell. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, że Slash jest rodowitym Brytyjczykiem. Dopiero gdy skończył jedenaście lat jego rodzice zdecydowali przeprowadzić się do Los Angeles. Za oceanem charyzmatyczny gitarzysta poznał Duffa McKagana oraz Axla Rose. Tak w połowie lat osiemdziesiątych narodziła się jedna z największych rockowych kapel.

REKLAMA

Autor jednej z najlepszej solówek w numerze "Sweet Child O'Mine" z powodu niekończących się kłótni w zespole opuścił Guns N' Roses w 1996 roku. Po eksperymentalnej, przepełnionej masą gości debiutanckiej płycie Slash na kolejnych krążkach postawił na stały zgrany kolektyw - Myles Kennedy & The Conspirators. Razem z wokalistą Alter Bridge tworzą mocno archetypowy, ale również energiczny i przebojowy materiał sprawdzający się idealnie na koncertach.

 

Slash wystąpi już 20 listopada w Łodzi, a w najbliższy weekend 24-25 października przybliżmy sylwetkę niesfornego gitarzysty. Ruszamy od 10:40.

Program przygotował Mariusz Stelmaszczyk

Współpraca: Andrzej Baranowski

REKLAMA

Produkcja: Agrest

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory