Powstaje dokument o braciach Gallagher i grupie Oasis!

Na 2016 rok zaplanowano premierę filmu dokumentalnego o jednej z największych gwiazd ery britpopu - brytyjskiej formacji Oasis. Za jego realizację odpowiadają twórcy obrazu "Amy" - filmowej biografii Amy Winehouse.

James Gay-Rees z firmy On The Corner oraz Asif Kapadia, reżyser zbierającego świetne recenzje dokumentu "Amy", potwierdzili, że będą pracować nad dokumentalnym filmem o Oasis. Obaj zapewniają przy tym, że otrzymali bezprecedensowy dostęp do archiwów zespołu, dzięki czemu będą mogli rzetelnie przedstawić upadki i wzloty jednego z najważniejszych zespołów w dziejach brytyjskiego rocka.

Dokument, którego tytuł nie jest jeszcze znany, wyreżyseruje Mat Whitecross nagradzany m.in. za takie dokumentalne hity jak "Droga do Guantanamo". Asif Kapadia będzie tu pełnił rolę reżysera wykonawczego.

Oasis, na której czele stali bracia Liam i Noel Gallagher, zakończyła działalność w 2009 roku. Na ich dyskografię składa się siedem krążków studyjnych, dwa koncertowe, dwie kompilacje oraz trzy minialbumy. Grupa w trakcie 18 lat działalności sprzedała ponad 70 milionów płyt i do dziś uchodzi za ikonę ery britpopu. Za ich największe przeboje uważa się takie kawałki jak "Wonderwall" z 1995 r., wydany dwa lata później "D'You Know What I Mean? " czy "Go Let It Out" z 2000 r.

 

SŁUCHAJ ROCK RADIA