Na Rozkładówce Rock Radia - Powrót Guns N' Roses!

REKLAMA
Siłą napędową Guns N' Roses, w latach największej świetności zespołu, były ówczesne ikony hard rocka - wokalista Axl Rose i gitarzysta Slash - podziwiani przez fanów i uznawani za geniuszy w sztuce, którą uprawiali. Charyzmatyczni i oryginalni, byli prawdziwymi gwiazdami przełomu lat 80. i 90. Czy powrót kapeli po tak długim czasie będzie czymś więcej niż zwykłym skokiem na kasę?
REKLAMA

Od wielu tygodni trwają pracę nad głośnym powrotem zespołu Guns N' Roses w oryginalnym składzie. Zabraknie jednak jednego z założycieli grupy  Izzy'ego Stradlina, który do dziś ma pretensję do swoich kolegów.

REKLAMA

- Nic już nie było takie samo. Muzyka znalazła się na drugim planie. Nie tworzyliśmy niczego nowego. Nie siadaliśmy już w kotle i nie brzdąkaliśmy na akustycznych gitarach, jak kiedyś. Cały czas ta sama szopka - pora wyjść na scenę. Gdzie jest wokalista? Wokalista sobie poszedł? Co teraz robimy? Zaczęliśmy jako zespól garażowy, a staliśmy się wielkim zespołem, co było w porządku. Ale wszystko uległo wyolbrzymieniu: nałogi, ego, szaleństwo, które zawsze wokół nas było [...]. Do tego ci kolesie, moi przyjaciele... Patrzyłem jak się zabijali [...]. Zacząłem sobie myśleć, ze nie chce być tego częścią. Nie czułem się z tym dobrze - tłumaczy Izzy Stradlin w książce Micka Walla ''W. Axl Rose''.

Już oficjalnie wiadomo, że Guns N' Roses wystąpią m.in. na Festiwalu Coachella w kwietniu tego roku. Zarówno basista Duff McKagan jak i Slash potwierdzili swój udział na Twitterze. Warto wspomnieć, że McKagan grał z Gunsami w 2014 roku, w przeciwieństwie do Slasha, który nie akceptował cover bandu Axla. Jego powrót niewątpliwie przyczyni się do większej publiki na koncertach w tym roku. Ten wielki comeback rodzi jednak masę pytań. Na część z nich odpowiemy podczas najbliższej Rozkładówki. Ruszamy od 9:40. Co godzinę!

Zapraszam!

Mariusz Stelmaszczyk

REKLAMA
 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory