The Waterboys zagrają w Warszawie!

REKLAMA
Legendarna kapela wystąpi 6 czerwca w klubie Progresja Music Zone.
REKLAMA

The Waterboys, to grupa rockowa, która powstała w 1981 roku, w Londynie. Swoją nazwę zaczerpnęła z piosenki "The Kids" Lou Reeda oraz z fascynacji twórców motywem morza. Zespół powołali do życia trzej młodzi Szkoci: Mike Scott, Anthony Thistlethwait i Kevin Wilkinson. Z biegiem czasu, szeregi zasilili Karl Wallinger i Roddy Lorimer. W marcu 1983 ukazał się singel "A Girl Called Johnny" stworzony w hołdzie Patti Smith. W lipcu tego roku premierę miała debiutancka płyta "The Waterboys".

REKLAMA

Na trzech pierwszych płytach Mike Scott wykreował wielopłaszczyznowy klimat, który najlepiej został oddany na legendarnym "This is the Sea" z 1985 roku. Krytycy obsypali tę płytę samymi pozytywnymi recenzjami. To przełożyło się na liczbę kupionych egzemplarzy. Krążek sprzedał się lepiej niż dwa poprzednie wydawnictwa, a singel "The Whole Of The Moon" stał się pierwszym wielkim hitem grupy.

Od tamtej pory, ich muzyka ewoluowała w wielu kierunkach, od inspiracji celtyckich, przez gospel, country, aż po rock. Rockowego pazura znajdziemy na ich klasycznym krążku "Fisherman's Blues". Zamiłowanie do poezji usłyszymy natomiast na "An Appointment with Mr Yeats" (2011). By ugruntować miano naczelnego kameleona sceny muzycznej, na "Modern Blues" (2015) postawili na żywsze, funkowo- rockandrollowe dźwięki.

Ich muzyka łączy w sobie moc brytyjsko-irlandzkiego rocka z soulem i południowoamerykańskim funkiem.

Informacja o biletach już wkrótce.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory