Dave Grohl stanął w obronie młodego zespołu

REKLAMA
Młody zespół Black Leaves of Envy nie może ćwiczyć w garażu. Samorząd Kornwalii w Anglii zabronił prób, ponieważ sąsiedzi skarżyli się na hałas!
REKLAMA

Muzycy nie mogą grać głośniej niż 30-40 decybeli. Lider Foo Fighters stanął w obronie młodej kapeli i napisał do urzędników list.

REKLAMA

"Droga Rado Kornwalii,

nazywam się Dave Grohl i piszę w imieniu miejscowej grupy Black Leaves of Envy. Poinformowano mnie, że zespół ten ma problemy z funkcjonowaniem ze względu na zakaz Rady Kornwalii grania głośniej niż 30-40 decybeli (to głośność zmywarki usytuowanej 15 m dalej).

Od ponad 30 lat jestem muzykiem, grałem profesjonalnie w takich zespołach, jak Nirvana i Foo Fighters - żeby tylko te wymienić - i sprzedałem łącznie ponad 100 mln płyt. Podróżuję po świecie od 1987 roku, gram w klubach, na scenach, festiwalach i stadionach, wiele z nich znajduje się w Wielkiej Brytanii.

Jak wielu innych muzyków zaczynałem w garażu w sąsiedztwie razem z przyjaciółmi. Moje nastoletnie lata były przez to lepsze. Muzyka to nie tylko zdrowy sposób na spędzanie czasu, to także wspaniałe, kreatywne działanie dla dzieciaków, które buduje związki niezbędne do prawidłowego rozwoju emocjonalnego i społecznego. Muzyka jest ogromnie ważna, mnie pomogła podczas trudnych lat dorastania w Springfield w Wirginii.

REKLAMA

W przypadku, gdy muzycy nie mają możliwości odbywania prób w profesjonalnej sali, jedynymi miejscami, gdzie mogą rozwijać swój talent pasję, są garaż lub piwnica. Moim zdaniem to kluczowa sprawa, by dzieciaki miały miejsce, gdzie mogą sprawdzać swoją kreatywność i odnaleźć sens poprzez tworzenie utworów. Utrzymanie takich miejsc będzie miało ogromny wpływ na przyszłość sztuki i muzyki. Gdzie bylibyśmy bez nich? Dla mnie, jako dumnego ojca trójki początkujących muzyków, zawsze było to priorytetem w moim domu, ze wspaniałym skutkami.

Dla dobra waszego lokalnego zespołu Black Leaves of Envy i pokoleń młodych muzyków, które mogą się nimi zainspirować, proszę o ponowne rozważanie ograniczeń dotyczących hałasu w prywatnej sali prób. Gdy tak się stanie, w świat zostanie wysłana wiadomość, że Kornwalia to nie tylko dom muzyki i sztuk, lecz także miejsce, w którym zachęca się dzieci do podążania za marzeniami - w świecie, w którym wszystko jest możliwe.

Dziękuję za poświęcony czas

Dave Grohl"

REKLAMA
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory