Rammstein w sądzie!

Muzycy zespołu wytoczyli proces niemieckiej instytucji rządowej! Co się stało? Powodem jest umieszczenie albumu "Liebe Ist Für Alle Da" na czarnej liście za zbyt kontrowersyjne treści.

Rammstein zawsze lubi zaszokować swoich fanów i nie tylko. Rządowa instytucja Bundesprüfstelle Für Jugendgefährdende Medien umieściła wspomniany wyżej album na liście zakazanych już w 2009 roku. Powodem takich działań był utwór "Ich Tu Dir Weh" oraz okładka zdobiąca wydawnictwo, na której widzimy muzyków uchwyconych w bieliźnie przed telewizorem, a u ich stóp leżą dwie nagie kobiety.Krążek spędził tam tylko pół roku, ponieważ Sąd w Kolonii uznał, że umieszczenie go tam było bezprawne i uznał to za łamanie wolności artystycznej. Rammstein jednak czuje się poszkodowany i żąda teraz rekompensaty strat oczekując zadośćuczynienia w wysokości 66 tysięcy euro. Muzycy stawią się na sali sądowej latem 2016 roku.

Niemiecka grupa wystąpi w naszym kraju w tym roku we Wrocławiu. Towarzyszyć im będzie zespół Limp Bizkit. Kapela weszła również do studia by rozpocząć prace nad następcą "Liebe Ist Für Alle Da" wydanego w 2009.

 

SŁUCHAJ ROCK RADIA