Five Finger Death Punch pozwany przez wytwórnię!

Prospect Park, wytwórnia zespołu zdecydowała się na radykalny krok i pozwała grupę.

Powodem całej sytuacji jest kontrakt, podpisany w 2012 roku na wydanie 4 albumów, przy czym kolejny krążek nie mógł ukazać się wcześniej niż 9 miesięcy przed wydaniem ostatniej płyty. Ostatni album zespołu to "Got You Six" wydany 4 września 2015 roku co oznacza, że kolejny nie może się ukazać wcześniej niż 4 czerwca 2016 roku.

"Got You Six" osiągnął niebagatelny sukces. Zadebiutował na 2. pozycji listy Billboard 200 i sprzedał się w 119 000 nakładzie w pierwszym tygodniu. Wytwórnia Prospect Park ma również zarzuty co do brzmienia zespołu, które musi się zmienić: "W taki sposób Prospect Park próbuje zmusić Five Finger Death Punch, by wypełnił swoje obowiązki, które wynikają z pisemnej umowy, tym samym pozwalając wytwórni otrzymać korzyści z porozumienia i jednocześnie zwracając uwagę na stan zdrowia oraz bezpieczeństwo członka zespołu, który dąży do samodestrukcji".

W zespole nie dzieje się ostatnio zbyt dobrze. Do problemów z wytwórnią dochodzą konflikty wewnątrz zespołu, problemy alkoholowe wokalisty Ivan'a Moody'ego oraz posądzanie go o przemoc domową. Gwoździem do trumny jest fakt, że formacja była zmuszona odwołać trasę koncertową po Australii pod koniec marca 2016 po tym, jak frontman trafił z niewiadomych przyczyn do szpitala.

Miejmy nadzieję, że sytuacja w Five Finger Death Punch ulegnie zmianie na lepsze i zobaczymy ich planowo 7 lipca na festiwalu w Jarocinie.

SŁUCHAJ ROCK RADIA