Na Rozkładówce Rock Radia - AC/DC!

REKLAMA
Axl Rose w AC/DC - kit czy strzał w dziesiątkę?
REKLAMA

Muzyczny świat w ostatnich tygodniach należy do jednego gościa. Axl Rose pojawia się przynajmniej raz w tygodniu na wielu portalach nie tylko muzycznych. Nie dawno reaktywował Guns N' Roses, którzy mają za sobą m.in. występ na festiwalu Coachella, złamał nogę i pożyczył od Dave'a Grohla specjalny tron, a w ostatnich dniach ogłosił światu, że został nowym wokalistą AC/DC.

REKLAMA

W ciągu czterech dekad grupa AC/DC przechodziła przez wiele trudnych momentów. Zaczęło się od śmierci wokalisty Bona Scotta na początku lat 80 - tych. Problemy z używkami oraz z prawem mieli także Malcolm Young i Phil Rudd co często wpływało na jakość niektórych krążków zespołu. Wydaję się, że szybkie tempo plus zaawansowany wiek odbija się dziś na członkach kapeli. Dwa lata temu ogłoszono informacje o chorobie Malcolma Younga - prawdopodobnie już nigdy nie będzie w stanie powrócić do grania. Kilka tygodni temu podobne wieści napłynęły w sprawie Briana Johnsona, który traci słuch.

- Jestem fanem AC/DC, ale ten eksperyment odrobinę mnie martwi. Bon Scott i Brian Johnson mieli bardzo charakterystyczne wokale, które były znakiem rozpoznawczym kapeli. Axl Rose przed laty potrafił śpiewać wysoko, ale pamiętajmy co działo się z jego wokalem w ostatnim czasie. Marketingowo jest to bardzo przemyślany i atrakcyjny ruch. Ludzie przez sama ciekawość wybiorą się na koncerty, ale mnie to zupełnie nie podnieca - mówił Muniek Staszczyk.

Czy ten zabieg może okazać się czymś więcej niż skokiem na kasę? Czy Axl Rose rozpocznie nową erę w historii AC/DC? Odpowiedzi podczas najbliższej Rozkładówki! Zapraszamy 30 kwietnia i 1 maja.

Ruszamy od 9:40!

REKLAMA

Mariusz Stelmaszczyk

 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory