Alice Cooper nagrywa!

Wokalista zapowiedział współpracę z kolegami z Alice Cooper Band i zdradził nieco szczegółów dotyczących nowego wydawnictwa.

Alice Cooper jakiś czas temu poinformował, że w tym roku wyda najprawdopodobniej dwa albumy - pierwszym będzie kolejne wydawnictwo współtworzonego przez niego Hollywood Vampires, a drugim następny solowy album. Muzyk udzielił informacji na temat solowego wydawnictwa w wywiadzie dla The Weekender: "Napiszę trzy lub cztery utwory z Neilem Smithem i Mikiem Brucem [członkowie Alice Cooper Band - przyp. mg.]. Pracujemy wspólnie w Phoenix od jakiś dwóch tygodni, piszemy i nagrywamy. Nigdy nie wiadomo, co z tego wyjdzie, ale ja zawsze jestem zdania, że trzeba działać".

Cooper wspomniał również, że pisaniem nowej muzyki zajmuje się również basista Alice Copper Band, Dennis Dunaway: "Dennis Dunaway pisze dwa czy trzy kawałki. Jeszcze ich nie widzieliśmy, ale Denis zawsze przygotowuje wspaniały materiał. Fajnie jest móc znów pracować z ludźmi, z którymi nie pracowałeś od dłuższego czasu. Nie staramy się odzyskać utraconej młodości, tylko uzyskać wspaniałe brzmienie".

Wspomniane Alice Copper Band to zespół sformowany przez Alice'a Coopera w latach 60. ubiegłego wieku. To właśnie Smith, Bruce i Dunaway współtworzyli takie albumy jak "Killer" z 1971 czy "School's Out" z 1972 roku. Choć zespół nigdy nie został rozwiązany, ostatnie albumy Alice Cooper przygotowywał z udziałem innych muzyków.

Czekacie na nowości z udziałem Alice'a Coopera?

 

SŁUCHAJ ROCK RADIA