Rage Against The Machine + Public Enemy + Cypress Hill!

Rage Against The Machine, Public Enemy i Cypress Hill stworzą nową supergrupę!

Zespół uruchomił stronę Prophetsofrage.com, na której znajduje się licznik, odliczający do 1 czerwca. Fani otrzymali też tajemnicze maile ze hasłem "Clear the way for the prophets of rage" - "Prophets of Rage". Są to słowa piosenki Public Enemy, z kolei towarzyszący komunikatom hashtag #TakeThePowerBack jest tytułem kawałka Rage Against The Machine. Ponadto w Los Angeles można znaleźć plakaty Prophets of Rage.

Amerykańskie media dotarły do informacji, iż zespół Rage Against The Machine nie planuje reaktywacji, lecz chodzi o nową supergrupę. W skład Prophets of Rage mają wejść Tom Morello, Tim Commerford i Brad Wilk z Rage Gainst The Machine oraz Chuck D z Public Enemy i B-Real z Cypress Hill. Na razie oficjalnie nic nie potwierdzono.

Grupa Rage Against the Machine reaktywowała się w 2007 roku na serię koncertów, jednak od 2011 roku znowu pozostaje nieaktywna. Na studyjny dorobek kapeli składają się płyty "Rage Against the Machine" (1992), "Evil Empire" (1996), "The Battle of Los Angeles" (1999) i "Renegades" (2000).

Morello, Commerford i Wilk już kiedyś powołali supergrupę - wówczas dołączył do nich Chris Cornell z Soundgarden. Zespół nazywał się Audioslave.

SŁUCHAJ ROCK RADIA