Sting nagra rockowy album

REKLAMA
Sting w ostatnich latach raczej nie był kojarzony z rockową muzyką. Ale to się zmieni po kolejnym albumie Anglika, który w tej właśnie stylistyce ma być utrzymany.
REKLAMA

Dwunaste studyjne solowe dzieło Stinga będzie nosić tytuł "57th & 9th" . Nazwa albumu jest skrzyżowaniem ulic, które artysta codziennie przemierza w drodze do studia. Ważniejsze dla fanów jest to, że Anglik wróci na albumie do mocnych gitar i gitarowego brzmienia jako dominującego na wydawnictwie.

REKLAMA

- Ta płyta to swego rodzaju podsumowanie wszystkiego, co robiłem, ale jej wyróżnikiem będzie energia - opowiadał Sting w rozmowie z magazynem "Rolling Stone".

Przyznał również, że rockowy kierunek zasugerował mu menedżer Martin Kierszenbaum. Zaś inspiracją dla piosenek była śmierć w ostatnich miesiącach wielu pomnikowych postaci świata rocka, w tym Lemmy'ego, Glenna Freya, Davida Bowiego. Im poświęcona jest na płycie ballada "50,000". Wśród tematów, o których śpiewa artysta, nie zabrakło tych, które dotyczą ekologii, a także problemu uchodźców.

W studiu Stinga wspomogli między innymi perkusista Vinnie Colaiuta, gitarzysta Dominic Miller, a także Jerry Fuentes i Diego Navaira z zespołu The Last Bandoleros.

Ostatnia solowa płyta Stinga to "The Last Ship" z 2013 roku.

REKLAMA

Sting 2 sierpnia wystąpi w Operze Leśnej w Sopocie. W roli supportu wystąpi Joe Sumner, jego syn.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory