Andrew Dominik szczerze o współpracy z Nickiem Cave'em

REKLAMA
Reżyser filmu "One More Time With Feeling", Andrew Dominik, po raz pierwszy wypowiedział się publiczne na temat współpracy z Nickiem Cave'em & The Bad Seeds.
REKLAMA

- Po śmierci syna Nicka widywaliśmy się dość często z nim i jego rodziną. Kiedy zaproponował mi zrobienie filmu, który miał pokazać proces nagrywania nowego albumu Bad Seeds, zapytałem go dlaczego chce to zrobić - opowiada artysta. - Odpowiedział, że są rzeczy, o których chciałby powiedzieć, ale nie wiedział komu. Nie chciał tego zrobić w formie tradycyjnego wywiadu, bo on czuł, że chce przekazać, co się dzieje ludziom, dla których jego muzyka jest ważna - dać chociaż poczucie, że wszystko idzie do przodu.

REKLAMA

Film towarzyszy albumowi "Skeleton Tree", który ukaże się 9 września.

- Posłuchałem całej płyty, próbując znaleźć pomysł na realizację całości - kontynuuje Dominik. - Ostatecznie zgodziłem się, pod warunkiem, że będę mógł zarejestrować czarno-biały obraz w technologii 3D. Nick powiedział, że (delikatnie mówiąc) nienawidzi 3D, więc pokazałem mu stare czarno-białe zdjęcia przez rzutnik z lat 50. Myślę, że takie czarno-białe obrazy i dramaturgia 3D idealnie ilustrują brzmienie płyty i stan paraliżu, w którym znajdował się Nick w tamtym czasie.

Reżyser ujawnił też, w jaki sposób pracowali.

- Żeby to osiągnąć, zbudowaliśmy masywną, porządną, statyczną kamerę, która dodała klimatu filmowi - wspomina. - Nikt do tej pory nie widział czarno białego filmu 3D (nie licząc animowanych). Przynajmniej ja o takim nie słyszałem. To było połączenie nowej i starej technologii, tak jak nowa płyta Nick Cave & the Bad Seeds "Skeleton Tree". Nick przyjechał do Los Angeles i obejrzał film. Jego reakcja była oczywiście negatywna, ale jak mogłoby być inaczej? W końcu powiedział "zostawcie wszystko jak jest" i tak zrobiliśmy. Powiedział też, iż widać, że film powstał z pasji i że chciałby, żeby publiczność zobaczyła go w 3D.

REKLAMA

Na początku sierpnia pojawił się trailer filmu, w którym Nick Cave po raz pierwszy publicznie wypowiedział się na temat tragicznej śmierci syna: Co, jeśli w twoim życiu dochodzi do katastrofy, przez którą się zmieniasz?

 

Film "One More Time With Feeling" premierowo zostanie zaprezentowany na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Następnie, 8 września, dzieło zostanie wyświetlone w ponad 650 kinach na całym świecie.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory