"SUPERSONIC" - zobacz zwiastun!

REKLAMA
W sieci pojawił się zwiastun dokumentalnego filmu o nieistniejącej już grupie Oasis. "Supersonic" ukaże się 2 października 2016 roku.
REKLAMA

Twórcą dokumentu jest Matt Whitecross ("Fleming", "Droga do Guantanamo") i ekipa, który ma w dorobku chociażby głośny film "Amy". "Supersonic" przedstawia losy Oasis od 1991 roku przez czasy największych sukcesów, w tym koncert w Knebworth Park w 1996 roku aż do zakończenia działalności przez zespół. Oczywiście najwięcej jest o relacjach między głównymi postaciami grupy, braćmi Liamem i Noelem Gallagherami.

REKLAMA

Film zadebiutuje 2 października. Na nośnikach DVD/Blu-ray ma się pojawić pod koniec tego miesiąca.

Inna dobra wiadomość dla fanów legendy brit popu jest taka, że autor okładek trzech płyt Oasis, Brian Cannon, odnalazł taśmę demo, na której znajduje się jedna niepublikowana wcześniej piosenka formacji. Nagrania z kasety pochodzą z 1995 roku. Cannon na razie odmawia opublikowana utworu w sieci.

Oasis mieli 8 singli na szczycie UK Charts i tyle samo albumów. Zostali wyróżnieni 15 nagrodami NME, 9 magazynu "Q", 4 MTV Europe Music i 6 Brit, w tym w 2007 za nadzwyczajny wkład w muzykę. Ich płyty rozeszły się w nakładzie przekraczającym 70 milionów egzemplarzy. Zespół Oasis zakończył działalność w 2009 roku. Ostatni longplay rockowej kapeli to "Dig Out Your Soul" z 2008 roku.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory