A jednak! Green Day zagrają w Krakowie.

REKLAMA
Green Day ponownie odwiedzą nasz kraj. 21 stycznia zagrają w Tauron Arenie Kraków. Kapela pojawi się w Polsce w ramach trasy promującej najnowszy krążek, "Revolution Radio".
REKLAMA

Pierwsza część trasy koncertowej Green Day rozpocznie się już 20 września występem w amerykańskim St. Louis, a ostatnim przystankiem na amerykańskim etapie tournée będzie koncert w Berkeley. Natomiast na Stary Kontynent trio przeniesie się 10 stycznia, by koncertem w Turynie zainicjować europejską trasę, która będzie wiodła przez największe hale koncertowe. Grupa wystąpi w sumie na 19 koncertach w 11 krajach , a 21 stycznia zaprezentuje się polskiej publiczności. W roli supportu na europejskiej trasie Green Day towarzyszyć będzie amerykańska grupa The Interrupters.

REKLAMA

"Revolution Radio" będzie już dwunastym studyjnym albumem Green Day i który ukaże się 7 października. Płyta nagrana została w Oakland, a nad produkcją tego krążka czuwał sam zespół. W efekcie powstał materiał, który potwierdza status Green Day jako jednego z czołowych głosów w muzyce rockowej. Muzycznie album jest surowy, dziki i nieokiełznany i składa się z 12 gniewnych gitarowych hymnów w stylistyce znanej już fanom Green Day. Natomiast w warstwie lirycznej zespół porusza temat złożoności i niepewności współczesnego życia. Pierwszym singlem, który zapowiadał nowy album, był utwór "Bang Bang", zainspirowany aktualnymi wydarzeniami na świecie.

 
 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory