Bob Dylan ma w nosie nagrodę Nobla?

REKLAMA
Kilka dni temu Sara Danius ogłosiła decyzję Komitetu Noblowskiego. Laureatem literackiej nagrody Nobla został Bob Dylan. Nie wiadomo jednak, czy muzyk nagrodę odbierze.
REKLAMA

Komitetowi Noblowskiemu nadal nie udało się skontaktować z Amerykaninem i ustalić, czy pojawi się 10 grudnia w Sztokholmie, aby odebrać wyróżnienie. E-maile i telefony do tej pory okazały się nieskuteczne. - W tej chwili nie robimy już nic. Dzwoniłam, wysyłałam e-maile do jego najbliższych współpracowników, otrzymując od nich przyjazne odpowiedzi. Na razie to wystarczy. Pomimo milczenia, nie martwię się - powiedziała Sara Danius z Komitetu Noblowskiego, która ogłosiła światu, że Bob Dylan dostanie nagrodę. - Jeśli nie przyjedzie do Sztokholmu, to trudno. I tak odbędzie się wielka impreza ku jego czci.

REKLAMA

Amerykanin obecny jest na muzycznej scenie od końca lat 50. Jest twórcą hymnów "Hlowin' in the Wind", "Like a Rolling Stone" czy protest songów "The Times They Are a-Changin", "Hurricane", a także przebojów "Lay Lady Lay", "Knockin' on Heaven's Door" czy "Rainy Day Women #12 & 35".

Na koncie ma nagrody Grammy, Oscara i Pulitzera. W 1988 został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory